Francie Leon

Schedule
Tour Map
Reviews

Francie Leon

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: ubytování od 600 Kč za noc
instruktoři: Otmar Oliva, Martin Špatenka, Lenka Sedlářová, Gary Zebrowski
doprava: mikrobusy, vlastní doprava, letecky
země: Francie
surfové vybavení: k zapůjčení
ubytování: Surf-Trip surf house u jezera
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: surf, kola, brusle, výlety do okolí

SURFTRIP SURF HOUSE

Surf-Trip surf house leží na okraji malebného městečka Leon a jen několik kilometrů od vyhlášeného surfového spotu Messanges a dalších pláží. V domku v klasicky francouzském vintage stylu jsou dva čtyřlůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj. Podkroví je ideální pro větší partu kamarádů, ve společné místnosti může spát až šest lidí. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou. Surf-Trip surf house je vhodný i pro větší skupiny nebo několik rodin. Maximální počet ubytovaných je čtrnáct osob.

V přízemí domu je společenská místnost s jídelnou, krbem a televizí. Většinu času ale budete trávit venku na zastřešené terase, kterou si hned po příjezdu zamilujete. Před domem je travnatá zahrada, kde můžete cvičit jógu, trénovat balanc na slack-line a indoboardu nebo jen tak odpočívat v houpací síti. V ceně ubytování jsou lůžkoviny, doporučujeme vlastní ručníky. Ubytování ve stanech není možné.

Ve vzdálenosti deset minut chůze je jezero Étang de Léon.  Na jeho břehu se nachází rozlehlá přírodní rezervace. U jezera si můžete vyzkoušet paddleboard, windsurf nebo šlapadlo. Pro lenochy a hladovce je tu písečná pláž a restaurace. Vydáte-li se na druhou stranu, dostanete se po pár minutách do centra města.

SURFOVÁNÍ

I když se Surf-Trip surf house nenachází přímo u oceánu, rozhodně nemusíte mít strach, že se ve vlnách nevyřádíte! Jen patnáct minut autem od domu najdete vyhlášené surfové spoty Messanges a Moliets. V loňské sezóně jsme objevili také jeden méně známý spot s krásnýma vlnama po celý den. Na pláž jezdíme každý den a, když podmínky dovolí, i dvakrát denně.

Surfové lekce nejen pro úplně začátečníky, ale i pokročilé jezdce vedené zkušenými instruktory s licencí ISA jsou u nás samozřejmostí. V Leonu má výuku na starosti náš dlouholetý přítel a skvělý surfař Gary Zebrowski. Gary je i výborný snowboardista a už dvakrát reprezentoval Francii na ZOH. Abychom váš surfařský progres ještě více podpořili, tak ke třem lekcím v průběhu týdne přidáváme oblíbený videocoaching, který pomůže odhalit nejednu chybu. Díky rozboru jízdy si své chyby snáze uvědomíte a další dny se je budete snažit odstranit.


LOKALITA

Kouzelné městečko Leon najdete v oblasti Les Landes, 27 km od Hossegoru a 50 km od lázeňského města Biarritz. Nejbližší pláže jsou ve vzdálenosti seset minut jízdy autem směrem na Moliets Messanges. Zamilujete si ho pro atmosféru francouzského venkova, rodinné restaurace, venkovské obchody s místními produkty, historická zákoutí a jezero. To leží na kraji českými turisty prozatím neobjevené přírodní rezervace Courant d’Huchet. Surfové spoty v okolí nabízí stejně kvalitní vlny jako Hossegor a Seignosse s tím, že během léta je zde o poznání méně lidí. Surfové lekce pod vedením Garyho Zebrowski probíhají ve Vieux Boucau.


STRAVOVÁNÍ

V Surf-Trip surf house vám jsou k dispozici dvě plně vybavené kuchyně. Jedna je v přízemí domu a druhá venku, na prostorné terase. Venkovní kuchyně disponuje velkým elektrickým grilem.

Každý druhý den jezdíme do místního supermarketu, kde nakoupíte opravdu kvalitní potraviny za ceny podobné jako u nás. Fajnšmekři koupí maso u řezníka, seafood v rybárně a ovoce, zeleninu, pečivo a lokální víno na farmářských trzích. Tyto obchody jsou od nás jen několik minut chůze. Pokud si chcete dovolenou užít se vším všudy, můžete navštívit několik restaurací nabízejících klasické francouzské speciality, seafood nebo úžasnou pizzu.


DOPRAVA

Cesta do Leonu má sice téměř 1 800 km, ale po německých a francouzských dálnicích poměrně rychle uteče. V případě zájmu vám můžeme doporučit ověřenou trasu, na které se vyhnete většině mýtných bran a ušetříte tak nemalé peníze.

Nejkomfortnější je letecká doprava. Nejvýhodnější lety na trase Praha – Bordeaux nabízí společnost Volotea Airlines. Po domluvě vás můžeme vyzvednout na letišti Biarritz nebo Bordeaux. Pokud nemáte vlastní dopravu, nabízíme vám odvoz osmimístnými klimatizovanými mikrobusy. Ty odjíždějí z Prahy každý pátek večer a zpět vyrážejí následující sobotu v odpoledních hodinách, takže návrat do Prahy je plánovaný na neděli dopoledne.


SLUŽBY

Zapůjčení surfového vybavení

Během léta půjčujeme surfové vybavení pro úplné začátečníky, pokročilé jezdce i experty. S výběrem vám vždy poradí členové našeho teamu. I přes širokou nabídku doporučujeme rezervaci předem, a to především v případě, že máte specifické požadavky.

Surfové lekce

Už čtvrtým rokem s námi spolupracuje profesionální surfový instruktor Gary Zebrowski. Během léta si u něj můžete objednat tři nebo více surfových lekcí pro začátečníky i pokročilé. Méně než tři lekce nenabízíme, na základě zkušeností víme, že se za kratší dobu moc pokroků ve Francii neudělá. V případě nouze můžeme nabídnout jednu ukázkovou lekci.

Surfový guide

Pro skupinky pokročilých jezdců nabízíme surfového guida, který vás provede místními surfovými spoty, představí specifika okolních pláží, natočí vás a večer s vámi probere vaše jízdy.

Výlety do Hossegoru a Biarritz

Budete-li mít chuť, můžete si s námi jeden den v týdnu zajet na výlet do Hossegoru a Biarritz. Cestu za poznáním zakončíme večeří ve vyhlášené mušlárně v Cabretonu.

Doprava do/z Francie

Nemáte-li vlastní dopravu, můžete využít naši, a to z Prahy do Francie a zpět. Z Prahy vyjíždíme každý pátek večer a vracíme se následující neděli ráno. Chcete-li do Francie letět, můžete využít našich dodávek pro dopravu na pláže a do obchodů na místě.


BALÍČKY A CENY

Pro usnadnění příprav vašeho surfového léta jsme připravili pět jednoduchých balíčků.

1. BED & SURF: 7.700 Kč

 • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji a 7x zapůjčení surfu a neoprenu

2. BED & SURF & VÝUKA: 9.900 Kč

 • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 3x surfové lekce a 7x zapůjčení surfu a neoprenu

3. !!! DOPORUČUJEME!!! – BED & SURF & VÝUKA & DOPRAVA NA MÍSTĚ: 10.500 Kč 

 • balíček je připraven především pro úplné začátečníky, cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 3x surfové lekce včetně každodenní dopravy na pláž, výlet do Hossegoru, 7x zapůjčení surfu a neoprenu

4. BED & SURF & DOPRAVA NA MÍSTĚ: 8.900 Kč

 • tento balíček představuje kompletní servis pro samostatné surfaře, kteří nemají vlastní dopravu. Cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 7x zapůjčení surfu a neoprenu a 7x dopravu, výlet do Hossegoru

5. BED & DOPRAVA NA MÍSTĚ: 5.900 Kč

 • balíček doporučujeme samostatným surfařům bez vlastní dopravy, kteří u nás chtějí být co nejdéle, cena zahrnuje 7x ubytování v pěti až šesti lůžkovém pokoji a dopravu po celý týden, výlet do Hossegoru

Ceny individuálních služeb

 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji: 850 Kč/noc
 • Ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji: 650 Kč/noc
 • Ubytování ve společném pokoji pro 5 – 6 osob: 600 Kč/noc
 • Zapůjčení surfu: 350 Kč/den
 • Zapůjčení neoprenu: 800 Kč/týden
 • 3 surfové lekce včetně dopravy na pláž: 2.400 Kč + zapůjčení vybavení
 • Doprava do/z Prahy: 2.700 Kč/jedna cesta
 • Využití každodenního ježdění na pláže: 1.600 Kč/týden  
 • Surfguide vč. dopravy po plážích: 1.200 Kč/den při počtu do 5 osob
 • Doprava z/na letiště v Bordeaux: 1.900 Kč/auto
 • Doprava z/na letiště v Biaritz: 500,- Kč/auto

Pozn. U této destinace nelze využít slevu 500 Kč/týden pro opakované účastníky  Surf-Trip.cz/sk z let 2007-2020.


INDIVIDUÁLNÍ SLUŽBY

Pokud máte zájem pouze o surfové lekce nebo zapůjčení surfového vybavení, kontaktujte nás na email: crew@surf-trip.cz nebo volejte Lenku +420 606 288 545 .


A JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.

 • Surf byla jasná volba! Že se surfování nemusíte vůbec bát a jak funguje naše destinace v Leonu nám shrnula hvězda pobytu Míša Rolencová.
 • I šlapadlo jde potopit . Podrobný zápisníček o tom, jak může vypadat váš surfový pobyt v našem letním surfhousu ve Francii.

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí