Francie Leon

Schedule
Tour Map
Reviews

Francie Leon

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: ubytování od 600 Kč za noc
instruktoři: Gary Zebrowski, Martin Špatenka
doprava: letecky, vlastní doprava
země: Francie
surfové vybavení: k zapůjčení
ubytování: Surf-Trip surf house u jezera
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: jóga, surfskate, kola, brusle, výlety do okolí

Dostupné termíny

 

 

Zcela výjimečně pro vás máme jedinečnou SLEVU! Přijeď s kamarádkou, kamarádem nebo partnerem a plaťte za ubytování jen POLOVINU. Sleva platí do vyprodání volných postelí a bude odečtena při potvrzení přihlášky.

Naše termíny navazují na letní přímé lety Praha – Bordeaux se společností Ryanair. Letos nově pořádáme Surf Academy na začátku léta! Academy je pro ty, kdo to se surfingem myslí vážně! Chcete-li jet surfovat do Francie v jiném termínu, vyzkoušejte naše kempy v Hossegoru. Na konci září tam proběhne i legendární pobyt Single Fin. Pokročilé jezdce čekáme  září ve Španělsku.

SURFTRIP SURF HOUSE

Surf-Trip surf house leží na okraji malebného městečka Leon a jen několik kilometrů od vyhlášeného surfového spotu Messanges a dalších pláží. V domku v klasicky francouzském vintage stylu jsou dva čtyřlůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj. Podkroví je ideální pro větší partu kamarádů, ve společné místnosti může spát až šest lidí. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou. Surf-Trip surf house je vhodný i pro větší skupiny nebo několik rodin. Maximální počet ubytovaných je čtrnáct osob. Na místě nabízíme jógu a kromě samotného surfingu i možnost vyzkoušení si surfskatů třbea v místních skatových bazénech.

V přízemí domu je společenská místnost s jídelnou, krbem a televizí. Většinu času ale budete trávit venku na zastřešené terase, kterou si hned po příjezdu zamilujete. Před domem je travnatá zahrada, kde můžete cvičit jógu, trénovat balanc na slack-line a indoboardu nebo jen tak odpočívat v houpací síti. V ceně ubytování jsou lůžkoviny, doporučujeme vlastní ručníky. Ubytování ve stanech není možné.

Ve vzdálenosti deset minut chůze je jezero Étang de Léon.  Na jeho břehu se nachází rozlehlá přírodní rezervace. U jezera si můžete vyzkoušet paddleboard, windsurf nebo šlapadlo. Pro lenochy a hladovce je tu písečná pláž a restaurace. Vydáte-li se na druhou stranu, dostanete se po pár minutách do centra města.

SURFOVÁNÍ

I když se Surf-Trip surf house nenachází přímo u oceánu, rozhodně nemusíte mít strach, že se ve vlnách nevyřádíte! Jen patnáct minut autem od domu najdete vyhlášené surfové spoty Messanges a Moliets. V loňské sezóně jsme objevili také jeden méně známý spot s krásnýma vlnama po celý den. Na pláž jezdíme každý den a, když podmínky dovolí, i dvakrát denně.

Surfové lekce nejen pro úplně začátečníky, ale i pokročilé jezdce vedené zkušenými instruktory s licencí ISA jsou u nás samozřejmostí. V Leonu má výuku na starosti náš dlouholetý přítel a skvělý surfař Gary Zebrowski. Gary je i výborný snowboardista a už dvakrát reprezentoval Francii na ZOH. Abychom váš surfařský progres ještě více podpořili, tak ke třem lekcím v průběhu týdne přidáváme oblíbený videocoaching, který pomůže odhalit nejednu chybu. Díky rozboru jízdy si své chyby snáze uvědomíte a další dny se je budete snažit odstranit.


LOKALITA

Kouzelné městečko Leon najdete v oblasti Les Landes, 27 km od Hossegoru a 50 km od lázeňského města Biarritz. Nejbližší pláže jsou ve vzdálenosti deset minut jízdy autem směrem na Moliets Messanges. Zamilujete si ho pro atmosféru francouzského venkova, rodinné restaurace, venkovské obchody s místními produkty, historická zákoutí a jezero. To leží na kraji českými turisty prozatím neobjevené přírodní rezervace Courant d’Huchet. Surfové spoty v okolí nabízí stejně kvalitní vlny jako Hossegor a Seignosse s tím, že během léta je zde o poznání méně lidí. Surfové lekce pod vedením Garyho Zebrowski probíhají ve Vieux Boucau.


STRAVOVÁNÍ

V Surf-Trip surf house vám jsou k dispozici dvě plně vybavené kuchyně. Jedna je v přízemí domu a druhá venku, na prostorné terase. Venkovní kuchyně disponuje velkým elektrickým grilem.

Každý druhý den jezdíme do místního supermarketu, kde nakoupíte opravdu kvalitní potraviny za ceny podobné jako u nás. Fajnšmekři koupí maso u řezníka, seafood v rybárně a ovoce, zeleninu, pečivo a lokální víno na farmářských trzích. Tyto obchody jsou od nás jen několik minut chůze. Pokud si chcete dovolenou užít se vším všudy, můžete navštívit několik restaurací nabízejících klasické francouzské speciality, seafood nebo úžasnou pizzu.


DOPRAVA

Nejkomfortněji a nejvýhodněji se za námi do Francie dostanete leteckou dopravou, kterou doporučujeme. Po domluvě vás rádi vyzvedneme na letišti právě v Bordeaux, případně v Biarritz, a dopravíme vás k nám do kempu.

Pokud máte zájem o vyzvednutí na letišti (Bordeaux/Biarritz) a dopravu k nám do kempu, napište námčas vašeho příletu na crew@surf-trip.cz nebo přes Whatsapp a zapište se nám do příletové tabulky!

Odkaz na tabulku příletů: https://teamup.com/ksa7q1257mrmawybxy

Vyrazit za námi můžete i vlastním autem. Cesta má sice téměř 1 800 km, ale po německých a francouzských dálnicích poměrně rychle uteče. V případě zájmu vám můžeme doporučit ověřenou trasu, na které se vyhnete většině mýtných bran a ušetříte tak nemalé peníze.


SLUŽBY

Zapůjčení surfového vybavení

Během léta půjčujeme surfové vybavení pro úplné začátečníky, pokročilé jezdce i experty. S výběrem vám vždy poradí členové našeho teamu. I přes širokou nabídku doporučujeme rezervaci předem, a to především v případě, že máte specifické požadavky.

Surfové lekce

Už devátým rokem s námi spolupracuje profesionální surfový instruktor Gary Zebrowski. Během léta si u něj můžete objednat tři nebo více surfových lekcí pro začátečníky i pokročilé. Méně než tři lekce nenabízíme, na základě zkušeností víme, že se za kratší dobu moc pokroků ve Francii neudělá. V případě nouze můžeme nabídnout jednu ukázkovou lekci. Všechny lekce jsou vždy doplněny o český překlad nebo s asistencí českého instruktora.

Surfový guide

Pro skupinky pokročilých jezdců nabízíme surfového guida, který vás provede místními surfovými spoty, představí specifika okolních pláží.

Výlety do Hossegoru a Biarritz

Budete-li mít chuť, můžete si s námi jeden den v týdnu zajet na výlet na zmrzlinu do Hossegoru nebo Biarritz. Cestu za poznáním zakončíme večeří ve vyhlášené mušlárně v Cabretonu.

Lekce jógy

Surfing a jóga jdou ruku v ruce. Proto je s námi na baráčku také lektorka jógy Sísa Semenská. Ráda si s vámi zacvičí a připraví vás na další surfovou session.

Doprava do/z Francie

Do Francie doporučujeme letět se společností Ryanair a na místě využít našich dodávek pro dopravu na pláže a do obchodů na místě, můžete se také dopravit vlastním autem a nebo si ve Francii na letišti auto půjčit.

 

Změny programu z důvodu počasí/podmínek/vnějších vlivů/nařízení plavčíků vyhrazeny.


BALÍČKY A CENY

Pro usnadnění příprav vašeho surfového léta jsme připravili čtyři jednoduchých balíčky.

1. BED & SURF: 8.200 Kč

 • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji a 7x zapůjčení surfu

 

2. BED & SURF & VÝUKA: 10.500 Kč

 • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 3x surfové lekce a 7x zapůjčení surfu

 

3. !!! DOPORUČUJEME!!! – BED & SURF & VÝUKA & DOPRAVA NA MÍSTĚ: 13.900 Kč 

 • balíček je připraven především pro úplné začátečníky, cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 3x surfové lekce včetně každodenní dopravy na pláž, výlet do Hossegoru, 7x zapůjčení surfu, lekci jógy, surfový videocoaching (neopren se platí zvlášť, zapůjčení neoprenu = 35€/týden)

 

4. BED & SURF & DOPRAVA NA MÍSTĚ: 9.900 Kč

 • tento balíček představuje kompletní servis pro samostatné surfaře, kteří nemají vlastní dopravu. Cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 7x zapůjčení surfu (neopren se platí zvlášť) a dopravu na místě včetně výletu do Hossegoru

 

Ceny individuálních služeb

 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji: 850 Kč/noc
 • Ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji: 650 Kč/noc
 • Ubytování ve společném pokoji pro 5 – 6 osob: 600 Kč/noc
 • Zapůjčení surfu: 350 Kč/den
 • Zapůjčení neoprenu: 850 Kč/týden
 • 3 surfové lekce včetně dopravy na pláž: 2.900 Kč + zapůjčení vybavení
 • Lekce jógy 200 Kč/os
 • Využití každodenního ježdění na pláže včetně výletu do Hossegoru: 1.900 Kč/týden  
 • Doprava z/na letiště v Bordeaux: 2.950 Kč/auto
 • Doprava z/na letiště v Biarritz: 1.350,- Kč/auto

 

Už jste s námi surfovali a vyrážíte znovu? Podívejte se, kolik ušetříte díky našemu bonusovému programu.


INDIVIDUÁLNÍ SLUŽBY

Pokud máte zájem pouze o surfové lekce nebo zapůjčení surfového vybavení, kontaktujte nás na email: crew@surf-trip.cz nebo volejte Martina +420 725 847 378 .


A JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.

 • Surf byla jasná volba! Že se surfování nemusíte vůbec bát a jak funguje naše destinace v Leonu nám shrnula hvězda pobytu Míša Rolencová.
 • I šlapadlo jde potopit . Podrobný zápisníček o tom, jak může vypadat váš surfový pobyt v našem letním surfhousu ve Francii.

Související články


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli