Francie
surf academy

Schedule
Tour Map
Reviews

Francie
surf academy

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: od 12.500 Kč za týden
instruktoři: Otmar Oliva, Martin Špatenka
doprava: mikrobusy, vlastní doprava, letecky
země: Francie
surfové vybavení: v ceně pobytu
ubytování: Surf-Trip surf house u jezera
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: přednášky, videocoaching, photosession, longboarding, plávání, surfskaty

Dostupné termíny

Rok 2021 je v přípravě, čekáme, jak to všechno dopadne. Termíny vypíšeme hned, jak to bude jisté, bezpečné a oficiálně povolené!

SURF ACADEMY

Poslední týden v srpnu bude týden v našem letním Surf-Trip surf housu určen zájemcům, kteří se chtějí surfování věnovat i v budoucnu, popřípadě mají zájem o kvalitní doplnění základů. Během prázdnin u oceánu se díky našemu intenzivnímu kempu zdokonalí nejen v surfování, ale získají i spoustu zkušeností a vědomostí, ze kterých budou dlouhodobě čerpat a urychlí tak svůj progres. V neposlední řadě poznají spoustu nových lidí, kteří žijí pro stejnou věc.

Pobyt doporučujeme především těm, kdo už na surfovém kurzu byli, chtějí se o surfu dozvědět více a uvítají co nejrychlejší pokroky. Své místo zde najdou i ti, co na svou první vlnu teprve čekají. Každý termín máme na akademii i několik úplných začátečníků. Účastníky rozdělujeme vždy až na místě, a to podle zkušeností s oceánem.


CO NA VÁS ČEKÁ?

SURF COACHING. Metodika celého týdne je založena na každodenní výuce surfování s instruktory ISA. Těšit se můžete na kvalitní rozcvičky, trénink na suchu, teoretickou přípravu na pláži a na hodiny strávené ve vodě pod vedením instruktora s osobním přístupem ke každému účastníkovi.

VIDEOCOACHING. Jednou z hlavních součástí našich kempů je rozbor jízd nejen přímo na pláži, ale i večer na pravidelném videocoachingu s našimi instruktory.

SKATOVÁNÍ NA PUMPTRACKU I V BAZÉNU. V blízkosti ubytování je několik míst, kam vyrazíme pilovat surfování na suchu, a díky tomu si lépe osvojíte pocit, který zažijete během jízdy na vlně.

PŘEDNÁŠKY O SURFOVÁNÍ. Získáš přehled o surfových manévrech, předpovědi vln, výběru správného surfového spotu a vhodném vybavení. Naučíme tě orientovat se v oceánských proudech, přílivech, odlivech a v dalších faktorech ovlivňujících každou surfovou session.

VÝLETY. Během kempu se podíváš na několik pláží, kde jezdí profesionální surfaři závod v rámci světové série WSL.

TESTOVÁNÍ SURFŮ. K dispozici bude několik typů surfů k testování.

CENY OD SPONZORŮ. Každý večer bude vyhlášen nejlepší jezdec nebo vlna dne, za kterou získáš věcné ceny od našich sponzorů. Na konci pobytu dostanou dva účastníci, kteří během týdne udělají největší pokroky, voucher na 5.000  Kč a 3.000 Kč na další surfový výlet.

SOUTĚŽE. V průběhu celého týdne budou připraveny mini soutěže, při kterých se jistě pobavíš anebo si odneseš další cenu. Těšit se můžete na slack-line challenge, indo board trick and balance competition, vyjížďku na longboardech nebo turnaj ve stolním tenise.

FOTO Z KEMPU. Po kempu dostaneš fotky z celého týdne, které pro tebe budou nezapomenutelnou vzpomínkou.

STYLOVÉ TRIKO. Jako bonus bude na každého z Vás čekat hned po příjezdu triko naší surfové akademie ve stylovém designu.

Vzhledem k náročnému programu a pravděpodobnosti ranního vstávání doporučujeme naši SURF ACADEMY jen těm, kdo to se surfováním a pokroky myslí opravdu vážně.


INSTRUKTOŘI

Základem každého týdne budou tři lekce s místním instruktorem ISA, surfařským diktátorem Gary Zebrowskim, které doplní individuální lekce a každodenní společné surfování s českými lektory a mistry České a Slovenské republiky v surfování Otmarem Olivou nebo Lenkou Sedlářovou. I oni jsou certifikovanými instruktory ISA a během pobytu se podělí o své surfové zkušenosti z pláží celého světa.

Otmar Oliva byl druhým českým instruktorem s licencí ISA v historii českého surfingu a mimo jiné organizuje surfové plavby českých a slovenských surfařů po Maledivách, je mistrem ČR v surfingu 2019. Lenka Sedlářová, mistryně ČR v surfingu, pak byla první českou surfařkou, která kdy licenci ISA získala.


UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Naše surfová akademie se nachází ve Francii na kraji vesnice Léon, deset minut chůze od jezera a patnáct minut jízdy od surfových spotů Moliets Messange. Venkovský dům s kouzlem francouzské elegance má dva čtyřlůžkové pokoje s vlastní koupelnou a jeden společný pokoj s příslušenstvím pro pět až šest osob. O chod domu, pořádek, dovoz čerstvých baget a nezapomenutelný doprovodný program se po celé léto starají členové Surf-Trip teamu. V ceně ubytování jsou veškeré lůžkoviny, doporučujeme pouze vlastní ručníky. Ubytování ve stanech není možné.

SNÍDANĚ. Snídaně si chystáte sami. Každé ráno můžete vyrazit do pekárny na luxusní francouzské teplé bagety, croissanty nebo čokolády. Nechybí ani oblíbený MIXIT, který zajistí dostatek vyvážené energie na celý den.

OBĚDY. K dispozici vám jsou dvě plně vybavené kuchyně, ve kterých si můžete připravovat oblíbená jídla. Pravidelně jezdíme do místního supermarketu, kde nakoupíte opravdu kvalitní potraviny za ceny podobné jako u nás. Fajnšmekři koupí maso u řezníka, seafood v rybárně a ovoce, zeleninu, pečivo a lokální víno na farmářských trzích. Tyto obchody jsou vzdáleny jen několik minut chůze od domu.

VEČEŘE. Po surfování grilujeme a vy tak nemusíte mít obavu o skvělou večeři.

Společně navštívíme i několik restaurací nabízejících klasické francouzské speciality, seafood nebo úžasnou pizzu.

 

DOPRAVA

Cesta do Léonu má sice téměř 1 800 km, ale po německých a francouzských dálnicích poměrně rychle uteče. V případě zájmu vám můžeme doporučit ověřenou trasu, na které se vyhnete většině mýtných bran a ušetříte tak nemalé peníze.

Nejkomfortnější je letecká doprava. Nejvýhodnější lety na trase Praha – Bordeaux nabízí společnost Volotea Airlines. Po domluvě vás můžeme vyzvednout na letišti Biarritz nebo Bordeaux. Pokud nemáte vlastní dopravu, nabízíme vám odvoz osmimístnými klimatizovanými mikrobusy. Ty odjíždějí z Prahy každý pátek večer a zpět vyrážejí následující sobotu v odpoledních hodinách, takže návrat do Prahy je plánovaný na neděli dopoledne.


CENA

SURF ACADEMY včetně DOPRAVY: 16.500 Kč

  • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji (od soboty do soboty), 7x zapůjčení surfu a neoprenu, surfové test centrum, každodenní výuku a videocoaching, přednášky, fotografie, dopravu na pláže a dopravu Praha/Léon a zpět.

SURF ACADEMY bez DOPRAVY: 12.500 Kč

  • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji (od soboty do soboty), 7x zapůjčení surfu a neoprenu, surfové test centrum, každodenní výuku a videocoaching, přednášky, fotografie, dopravu na pláže

 

  • Doprava z/na letiště v Bordeaux: 1.900 Kč/auto
  • Doprava z/na letiště v Biarritz: 600 Kč/auto
  • zapůjčení neoprenu: 30 €/týden

JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí