Francie
surf academy

Schedule
Tour Map
Reviews

Francie
surf academy

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: od 14.490 Kč za týden
instruktoři: Gary ZebrowskiMartin Špatenka
doprava: letecky, vlastní doprava
země: Francie
surfové vybavení: v ceně pobytu
ubytování: Surf-Trip surf house u jezera
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: přednášky, videocoaching, photosession, longboarding, plávání, surfskaty

Dostupné termíny

 

Pokud hledáte pro svůj progress jiné datum, tak pro mírně pokročilé a pokročilé surfaře máme ve Španělsku speciální kempy pro pokročilé. Pokud chcete surfovat ve Francii, rádi vás uvidíme ve francouzském Hossegoru.

SURF ACADEMY

Letní sezónu v našem letním Surf-Trip surf housu v Leonu odstartují 2 týdny Surf Academy.  Academy je určena zájemcům, kteří se chtějí surfování věnovat i v budoucnu, popřípadě mají zájem o kvalitní doplnění základů. Během prázdnin u oceánu se díky našemu intenzivnímu kempu zdokonalí nejen v surfování, ale získají i spoustu zkušeností a vědomostí, ze kterých budou dlouhodobě čerpat a urychlí tak svůj progres. V neposlední řadě poznají spoustu nových lidí, kteří žijí pro stejnou věc.

Pobyt doporučujeme především těm, kdo už na surfovém kurzu byli, chtějí se o surfu dozvědět více a uvítají co nejrychlejší pokroky. Své místo zde najdou i ti, co na svou první vlnu teprve čekají. Každý termín máme na akademii i několik úplných začátečníků. Účastníky rozdělujeme vždy až na místě, a to podle zkušeností s oceánem.

Koncept celé surfové akademie, společně navrhli Otmar Oliva, který byl druhým českým instruktorem s licencí ISA v historii českého surfingu a mimo jiné organizuje surfové plavby českých a slovenských surfařů po Maledivách, je mistrem ČR v surfingu a Lenka Sedlářová, mistryně ČR v surfingu, pak byla první českou surfařkou, která kdy licenci ISA získala. Akademie je postavena na předání podrobných informací o vlnách, respektu k oceánu, každodenním focením nebo natáčením, interaktivních přednáškách a v neposlední řadě surfingu s výbornými surfaři, kteří se s vámi během celého týdne podělí o svých zážitcích nejen z pláží a z vln z celého světa,


CO NA VÁS ČEKÁ?

SURF COACHING. Metodika celého týdne je založena na každodenní výuce surfování s instruktory ISA. Těšit se můžete na kvalitní rozcvičky, trénink na suchu, teoretickou přípravu na pláži a na hodiny strávené ve vodě pod vedením instruktora s osobním přístupem ke každému účastníkovi.

VIDEOCOACHING. Jednou z hlavních součástí našich kempů je rozbor jízd nejen přímo na pláži, ale i večer na pravidelném videocoachingu s našimi instruktory.

SKATOVÁNÍ NA PUMPTRACKU I V BAZÉNU. V blízkosti ubytování je několik míst, kam vyrazíme pilovat surfování na suchu, a díky tomu si lépe osvojíte pocit, který zažijete během jízdy na vlně.

PŘEDNÁŠKY O SURFOVÁNÍ. Získáš přehled o surfových manévrech, předpovědi vln, výběru správného surfového spotu a vhodném vybavení. Naučíme tě orientovat se v oceánských proudech, přílivech, odlivech a v dalších faktorech ovlivňujících každou surfovou session.

JÓGA. Naše oblíbená surfová jogínka Sísa Semenská se postará o to, abyste mohli ve vodě podávat ty nejlepší výkony.

VÝLETY. Během kempu se podíváš na několik pláží, kde jezdí profesionální surfaři závod v rámci světové série WSL.

TESTOVÁNÍ SURFŮ. K dispozici bude několik typů surfů k testování.

CENY OD SPONZORŮ. Každý večer bude vyhlášen nejlepší jezdec nebo vlna dne, za kterou získáš věcné ceny od našich sponzorů. Na konci pobytu dostanou dva účastníci, kteří během týdne udělají největší pokroky, voucher na 5.000  Kč a 3.000 Kč na další surfový výlet.

SOUTĚŽE. V průběhu celého týdne budou připraveny mini soutěže, při kterých se jistě pobavíš anebo si odneseš další cenu. Těšit se můžete na slack-line challenge, vyjížďku na longboardech nebo turnaj v beer pongu.

FOTO Z KEMPU. Po kempu dostaneš fotky z celého týdne, které pro tebe budou nezapomenutelnou vzpomínkou.

Vzhledem k náročnému programu a pravděpodobnosti ranního vstávání doporučujeme naši SURF ACADEMY jen těm, kdo to se surfováním a pokroky myslí opravdu vážně.

Změny programu z důvodu počasí/podmínek/vnějších vlivů/nařízení plavčíků vyhrazeny.


INSTRUKTOŘI

Letošní akademií vás budou provázet čeští ISA instruktoři Martin Špatenka a Eda Růt. Společně s nimi budete surfovat i s legendou a velmi zkušeným surfařem Jakubem Uksou. Tento tříčlenný surfový tým se s vámi během pobytu podělí o své surfové zkušenosti z pláží celého světa. Celý pobyt bude doplněn o surfovou jógu s naší oblíbenou surf jogíngou Sísou Semenskou. Základem každého týdne budou tři lekce pro začátečníky s místním instruktorem ISA, surfařským diktátorem Gary Zebrowskim, které doplní pokročilé lekce a každodenní společné surfování s českými lektory.

 


UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Naše surfová akademie se nachází ve Francii na kraji vesnice Léon, deset minut chůze od jezera a patnáct minut jízdy od surfových spotů Moliets Messange. Venkovský dům s kouzlem francouzské elegance má dva čtyřlůžkové pokoje s vlastní koupelnou a jeden společný pokoj s příslušenstvím pro pět až šest osob. O chod domu, pořádek, a nezapomenutelný doprovodný program se po celé léto starají členové Surf-Trip teamu. V ceně ubytování jsou veškeré lůžkoviny, doporučujeme pouze vlastní ručníky. Ubytování ve stanech není možné.

SNÍDANĚ. Snídaně si chystáte sami. Každé ráno můžete vyrazit do pekárny na luxusní francouzské teplé bagety, croissanty nebo čokolády. Nechybí ani oblíbený MIXIT, který zajistí dostatek vyvážené energie na celý den.

OBĚDY. K dispozici vám jsou dvě plně vybavené kuchyně, ve kterých si můžete připravovat oblíbená jídla. Pravidelně jezdíme do místního supermarketu, kde nakoupíte opravdu kvalitní potraviny za ceny podobné jako u nás. Fajnšmekři koupí maso u řezníka, seafood v rybárně a ovoce, zeleninu, pečivo a lokální víno na farmářských trzích. Tyto obchody jsou vzdáleny jen několik minut chůze od domu.

VEČEŘE. Po surfování grilujeme a vy tak nemusíte mít obavu o skvělou večeři.

Společně navštívíme i několik restaurací nabízejících klasické francouzské speciality, seafood nebo úžasnou pizzu.


DOPRAVA

Nejkomfortněji a nejvýhodněji se za námi do Francie dostanete leteckou dopravou, kterou doporučujeme. Po domluvě vás rádi vyzvedneme na letišti právě v Bordeaux, případně v Biarritz, a dopravíme vás k nám do kempu.

Pokud máte zájem o vyzvednutí na letišti (Bordeaux/Biarritz) a dopravu k nám do kempu, napište nám čas vašeho příletu na crew@surf-trip.cz nebo přes Whatsapp a zapište se nám do příletové tabulky!

Odkaz na tabulku příletů: https://teamup.com/ksa7q1257mrmawybxy

Vyrazit za námi můžete i vlastním autem. Cesta má sice téměř 1 800 km, ale po německých a francouzských dálnicích poměrně rychle uteče. V případě zájmu vám můžeme doporučit ověřenou trasu, na které se vyhnete většině mýtných bran a ušetříte tak nemalé peníze.


CENA

SURF ACADEMY: 14.490 Kč

  • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji
  • zapůjčení surfu a neoprenu na celý týden
  • surfové test centrum
  • každodenní výuku a videocoaching
  • přednášky
  • fotografie
  • dopravu na pláže

 

Ceny individuálních služeb

  • Lekce jógy 200 Kč/os
  • Doprava z/na letiště v Bordeaux: 2.950 Kč/auto
  • Doprava z/na letiště v Biarritz: 1.350,- Kč/auto

 

Už jste s námi surfovali a vyrážíte znovu? Podívejte se, kolik ušetříte díky našemu bonusovému programu.


JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.

Související články


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli