Francie
surf academy

Schedule
Tour Map
Reviews

Francie
surf academy

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: od 12.500 Kč za týden
instruktoři: Martin Špatenka
doprava: letecky, vlastní doprava
země: Francie
surfové vybavení: v ceně pobytu
ubytování: Surf-Trip surf house u jezera
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: přednášky, videocoaching, photosession, longboarding, plávání, surfskaty

Dostupné termíny

Surf academy je pro tento rok obsazena, pro mírně pokročilé a pokročilé surfaře máme speciální zářijové pobyty ve Španělsku. Chcete-li letos udělat opravdový progres, zkuste obsadit pár posledních volných míst!

SURF ACADEMY

Poslední týden v srpnu bude týden v našem letním Surf-Trip surf housu určen zájemcům, kteří se chtějí surfování věnovat i v budoucnu, popřípadě mají zájem o kvalitní doplnění základů. Během prázdnin u oceánu se díky našemu intenzivnímu kempu zdokonalí nejen v surfování, ale získají i spoustu zkušeností a vědomostí, ze kterých budou dlouhodobě čerpat a urychlí tak svůj progres. V neposlední řadě poznají spoustu nových lidí, kteří žijí pro stejnou věc.

Pobyt doporučujeme především těm, kdo už na surfovém kurzu byli, chtějí se o surfu dozvědět více a uvítají co nejrychlejší pokroky. Své místo zde najdou i ti, co na svou první vlnu teprve čekají. Každý termín máme na akademii i několik úplných začátečníků. Účastníky rozdělujeme vždy až na místě, a to podle zkušeností s oceánem.


CO NA VÁS ČEKÁ?

SURF COACHING. Metodika celého týdne je založena na každodenní výuce surfování s instruktory ISA. Těšit se můžete na kvalitní rozcvičky, trénink na suchu, teoretickou přípravu na pláži a na hodiny strávené ve vodě pod vedením instruktora s osobním přístupem ke každému účastníkovi.

VIDEOCOACHING. Jednou z hlavních součástí našich kempů je rozbor jízd nejen přímo na pláži, ale i večer na pravidelném videocoachingu s našimi instruktory.

SKATOVÁNÍ NA PUMPTRACKU I V BAZÉNU. V blízkosti ubytování je několik míst, kam vyrazíme pilovat surfování na suchu, a díky tomu si lépe osvojíte pocit, který zažijete během jízdy na vlně.

PŘEDNÁŠKY O SURFOVÁNÍ. Získáš přehled o surfových manévrech, předpovědi vln, výběru správného surfového spotu a vhodném vybavení. Naučíme tě orientovat se v oceánských proudech, přílivech, odlivech a v dalších faktorech ovlivňujících každou surfovou session.

VÝLETY. Během kempu se podíváš na několik pláží, kde jezdí profesionální surfaři závod v rámci světové série WSL.

TESTOVÁNÍ SURFŮ. K dispozici bude několik typů surfů k testování.

CENY OD SPONZORŮ. Každý večer bude vyhlášen nejlepší jezdec nebo vlna dne, za kterou získáš věcné ceny od našich sponzorů. Na konci pobytu dostanou dva účastníci, kteří během týdne udělají největší pokroky, voucher na 5.000  Kč a 3.000 Kč na další surfový výlet.

SOUTĚŽE. V průběhu celého týdne budou připraveny mini soutěže, při kterých se jistě pobavíš anebo si odneseš další cenu. Těšit se můžete na slack-line challenge, vyjížďku na longboardech nebo turnaj v beer pongu.

FOTO Z KEMPU. Po kempu dostaneš fotky z celého týdne, které pro tebe budou nezapomenutelnou vzpomínkou.

Vzhledem k náročnému programu a pravděpodobnosti ranního vstávání doporučujeme naši SURF ACADEMY jen těm, kdo to se surfováním a pokroky myslí opravdu vážně.

Změny programu z důvodu počasí/podmínek/vnějších vlivů/nařízení plavčíků vyhrazeny.


INSTRUKTOŘI

Otmar Oliva byl druhým českým instruktorem s licencí ISA v historii českého surfingu a mimo jiné organizuje surfové plavby českých a slovenských surfařů po Maledivách, je mistrem ČR v surfingu.  Lenka Sedlářová, mistryně ČR v surfingu, pak byla první českou surfařkou, která kdy licenci ISA získala. Společně navrhli koncept celé surfové akademie, který je postaven na předání podrobných informací o vlnách, respektu k oceánu, každodenním focením nebo natáčením, interaktivních přednáškách a v neposlední řadě surfingu s výbornými surfaři, kteří se s vámi během celého týdne podělí o svých zážitcích nejen z pláží a z vln z celého světa.

Základem každého týdne budou tři lekce s místním instruktorem ISA, surfařským diktátorem Gary Zebrowskim, které doplní individuální lekce a každodenní společné surfování s českým lektorem Martinem Špatenkou. I on je certifikovaným instruktorem ISA a během pobytu se podělí o své surfové zkušenosti z pláží celého světa.

 


UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Naše surfová akademie se nachází ve Francii na kraji vesnice Léon, deset minut chůze od jezera a patnáct minut jízdy od surfových spotů Moliets Messange. Venkovský dům s kouzlem francouzské elegance má dva čtyřlůžkové pokoje s vlastní koupelnou a jeden společný pokoj s příslušenstvím pro pět až šest osob. O chod domu, pořádek, a nezapomenutelný doprovodný program se po celé léto starají členové Surf-Trip teamu. V ceně ubytování jsou veškeré lůžkoviny, doporučujeme pouze vlastní ručníky. Ubytování ve stanech není možné.

SNÍDANĚ. Snídaně si chystáte sami. Každé ráno můžete vyrazit do pekárny na luxusní francouzské teplé bagety, croissanty nebo čokolády. Nechybí ani oblíbený MIXIT, který zajistí dostatek vyvážené energie na celý den.

OBĚDY. K dispozici vám jsou dvě plně vybavené kuchyně, ve kterých si můžete připravovat oblíbená jídla. Pravidelně jezdíme do místního supermarketu, kde nakoupíte opravdu kvalitní potraviny za ceny podobné jako u nás. Fajnšmekři koupí maso u řezníka, seafood v rybárně a ovoce, zeleninu, pečivo a lokální víno na farmářských trzích. Tyto obchody jsou vzdáleny jen několik minut chůze od domu.

VEČEŘE. Po surfování grilujeme a vy tak nemusíte mít obavu o skvělou večeři.

Společně navštívíme i několik restaurací nabízejících klasické francouzské speciality, seafood nebo úžasnou pizzu.

 

DOPRAVA

Nabízí 2 varianty:

V balíčku surf academy včetně dopravy je zahrnuta zpáteční letenka z Prahy do Bordeaux, včetně transferu z/na letiště v Bordeaux.

V balíčku surf academy bez dopravy není zahrnuta cesta z/do Francie. Tato varianta je vhodná pro ty, kteří dojedou vlastním autem, případně mají vlastní letenky. K tomuto balíčku je možné přiobjednat vyzvednutí na letišti (Bordeaux, Biarritz,) případně na vlakovém nádraží v Daxu. Pro více info nás kontaktujte na email crew@surf-trip.cz.

 

CENA

SURF ACADEMY včetně DOPRAVY: 16.500 Kč

  • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji (od neděle do neděle), 7x zapůjčení surfu a neoprenu, surfové test centrum, každodenní výuku a videocoaching, přednášky, fotografie, dopravu na pláže a dopravu Praha/Léon a zpět.

SURF ACADEMY bez DOPRAVY: 12.500 Kč

  • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji (od neděle do neděle), 7x zapůjčení surfu a neoprenu, surfové test centrum, každodenní výuku a videocoaching, přednášky, fotografie, dopravu na pláže

 

  • Doprava z/na letiště v Bordeaux: 2.800 Kč/auto
  • Doprava z/na letiště v Biarritz: 1.200 Kč/auto
  • zapůjčení neoprenu: 30 €/týden

JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.

Související články


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí