Blog

 
Pádlujete, pádlujete a pak padáte

19. 9. 2016

Terezka Klimešová, která na svém prvním surf-tripu hned vyhrála cenu Anetky Rajnochové za nejlepší jogovou pozici týdne, nám popsala své dojmy a zážitky nejen z jejího surfování ve Francii.

Surf, surfing, surfování, tak pěkně to zní, tak krásně to vypadá, tak moc mě to láká. Tak vlastně, proč ne, řekla jsem si a téměř ze dne na den jsem se rozhodla přihlásit se na Surf-trip do Francie.

,,Hele, Terko a proč vlastně jedeš sama?‘‘, ptali se mě moji kamarádi. A já jen odvětila, že to tak prostě chci, užít si svůj sen, tak trochu sobecky jen sama se sebou a na nikoho se v příštích deseti dnech neohlížet.

   Plavky mám, pas mám, kartáček mám a sotva jsem si v hlavě zopakovala seznam věcí, co s sebou , už jsem nastupovala do autobusu směr Francie – Hossegor.

,,Ahoj, já jsem Klára, těší mě‘‘, řekla jedna sympatická bloncka, o které jsem hned věděla, že se určitě nevidíme naposledy.

Ahoj, já jsem Honza a tohle je moje přítelkyně Terka, já Danča, já Tomáš, já Adéla, Vladimír, další Tomáš, Anička, Mirka,  Jim, hm…Jim v páru s Beamem a colou a tak nějak těch 23 hodin strávených v buse prostě uteklo a já si stejně nezapamatovala všechny ty jména, teda pochopitelně až na Jima, že jo…J

   Tak nějak jsme se rozdělili po pěti lidech do chatek a vydali se k oceánu. Krása! Nádhera! A dalších asi tisíc slov, popisujících ten úžas, co ve mně přetrvával po spatření oceánu.

,,Tak, jdeme do vody, co?‘‘ kdosi řekl a já ani na okamžik nezaváhala a hrnula se do vln oceánu. Sotva jsem byla ve vodě po kolena, smetla mě vlna a asi pět minut jsem se pokoušela vstát, načež jsem zjistila, že to není moc dobrý nápad, když máte spodní díl plavek někde v oblasti kotníků a kolem vás stojí několik vašich spoluúčastníků zájezdu, které znáte asi tak přibližně 26 hodin. No, celou situaci jsem naštěstí ‘‘ustála‘‘ obstojně bez trapasu. J Večer nás čekala úžasná BBQ party v čele s hlavním kuchtíkem Vojtou, jehož lásky k burgrům  si člověk mohl všimnout hned, při pouhém podání ruky při seznamení (barevné tetování hamburgera).

   Crr… Zaklapnu budík ( ve skutečnosti teda jen přejedu prstem po obrazovce mobilního telefonu) a k mému údivu vstávám bez kocoviny. Jednou z těch (asi miliardy dalších) skvělých věcí na téhle dovolené totiž byl fakt, že díky místnímu přioceánskému vzduchu, jsem tak nějak ty poalkoholová rána zvládala bez kocoviny. Juch!


                 >>> Nadýchejte se oceánského vzduchu: surf trip Francie . <<<


Nejočekávanější chvíle téhle surf-tripové parády byla tady a já už se z vesela soukala do neoprenu a voskovala prkno, které bylo asi o čtyři hlavy větší než já. ,,Tak tohle je váš surfingový instruktor Árný‘‘, řekla Lenička a pak zřejmě ještě něco dodala, ale nejsem si tak docela jistá co, jelikož mi okamžitě hlavou proletěla myšlenka, jestli je tenhle “Árný“ taky svobodný a proč vlastně sakra už dávno nebydlím ve Francii. :)

,,Tak, začneme bodysurfingem‘‘, řekl tenhle hezoun “Árný“ a v zápětí nám vysvětlil, o co jde. Tak jsme se tedy všichni nechali unášet vlnami oceánu a pak zas proti proudu kráčeli zpět bojovat o další vlnu, později už se surfem po boku.

Pádlujete, pádlujete, pak padáte a zase pádlujete a znovu padáte a pak se najednou z ničeho nic poprvé postavíte na surfu a co na tom, že v zápětí hned znovu padáte do vln, ale ten pocit, ty dvě vteřiny s nohama přilepenýma na prkně, ten za to opravdu stál!

A pak už se každým dnem o kousek zlepšujete a padáte sice pořád stejně, ale nevzdáváte to a ráno se zas probouzíte a cítíte každý sval vašeho těla, o kterém ani nevíte, že ho vlastníte.

   Deset dní je málo, říkám si a to už je polovina týdne pryč a my výletíme do San Sebastianu ochutnat místní tapas a sangrii a vdechnout trochu té španělské atmosféry.


   Tahle neskutečně akční dovolená skončila tak rychle jak začala a já pořád přemýšlím, jestli se mi víc líbilo to surfování v oceánu, západ slunce nad Hossegorem, oheň na pláži nebo to, že mám spoustu nových přátel a s nimi společné zážitky na celý život. Každopádně jedno vím stoprocentně, že film Pulp Fiction už budu mít navždy spojen se Surf-tripem, taky to, že dvojka Karel a Karel pro mě vždycky budou něco jako Tom a Jerry a že ty hnědé podšálky naplněné dojmy a vzpomínkami mi už nikdy nikdo nevezme.


                >>> Vyzkoušejte si pádlování lomeno surfování: surf trip Francie . <<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus