Kurz Lanzarote

Schedule
Tour Map
Reviews

Kurz Lanzarote

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: ubytování od 520 Kč za noc
instruktoři: místní instruktoři
doprava: vlastní doprava, letecky
země: Lanzarote
surfové vybavení: v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování: v domě surfové školy/plážový bungalov
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: nejsou v ceně zájezdu

PROGRAM

 

Kurzy surfování na ostrově LANZAROTE, v surfařské vesnici Famara, probíhají po celý rok. Nemusíte čekat na termín organizovaného Surf-Trip pobytu a surfovat můžete jet už zítra. Zajistíme vám ubytování a surfové lekce v místní surfové škole. Zbytek dovolené je jen a jen na vás. Kurzy jsou určeny jak úplným začátečníků, tak pokročilým jezdcům se zájmem o prohloubení dosavadních dovedností, a to pod dozorem zkušených surfařů a instruktorů ve skupinách maximálně osmi lidí na některé ze začátečnických pláží ostrova Lanzarote.

Výuka probíhá podle níže uvedených bodů. V ceně kurzu jsou dvě a půl hodiny teoretické a praktické výuky dennězapůjčení veškerého vybavení včetně neoprenu, dopravu na místě, FCA a ISA instruktory s praxí první pomoci a základní pojištění. Výuka probíhá na pěnových prknech a epoxy boardech, které jsou pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce nejideálnější. K dispozici jsou i laminátové nebo epoxy shortboardy a longboardy pro pokročilejší jezdce, kteří nemají vlastní výbavu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický surfařský kemp, ale pouze kurz, nezahrnuje cena žádný doprovodný program.

Změny programu z důvodu počasí/podmínek/vnějších vlivů/nařízení plavčíků vyhrazeny.


UBYTOVÁNÍ

Bungalovy mají velmi dobře vybavenou kuchyň, gril, dvoulůžkové ložnice, dvě koupelny a, ve většině případů, výhled na oceán. Obchod je i přímo v areálu bungalovů. Wi-Fi připojení funguje velice dobře, díky tomu je bungalov ideální místo i na Home office. Ubytování zajišťujeme pro skupiny 2 – 10 lidí. Cena závisí na počtu ubytovaných osob a ročním období a pohybuje se v rozmezí 500 – 900 Kč/osoba/noc.

Druhou variantou ubytování je dům surfové školy – Surf house – ve vesnici Caleta de Famara ve vzdálenosti 3 min. jízdy autem od pláže. V domě je velmi dobře vybavená kuchyň, společný obývací pokoj, Wi-Fi a pokoje pro 1 – 6 osob.


DOPRAVA

Nejlevnější letenku si zajistíte sami, a to s některou z nízkonákladových společností. Srovnání letů najdete na www.skyscanner.cz . Se zakoupením nejlevnějších letů vám rádi pomůžeme na e-mailu crew@surf-trip.cz.


CENA

 • 1 surf lekce: 1.250 Kč
 • 3 surf lekce: 3.500 Kč
 • 5 surf lekcí: 5.750 Kč
 • zapůjčení surfu na zbytek dne po ukončení lekce: 270 Kč
 • zapůjčení soft boardu na den: 500 Kč
 • zapůjčení soft boardu na týden: 3.000 Kč
 • zapůjčení surfu na den: 625 Kč
 • zapůjčení surfu na týden: 3 875 Kč
 • zapůjčení neoprenu na den: 200 Kč
 • zapůjčení neoprenu na týden: 1.125 Kč
 • Ubytování v Surf house – pokoj pro 4-6 osob, cena za 1 osobu/noc: 520 Kč
 • Ubytování v Surf house – pokoj pro 1 osobu/noc: 1.040 Kč
 • Ubytování v Surf house – pokoj pro 2 osoby /noc (cena za 2 osoby): 1.560 Kč

*na konci pobytu se platí taxa 30 EUR (750 Kč) za úklid


LOKALITA A PODNEBÍ

Kanárské ostrovy jsou místem věčného jara s ideálním podnebím. Jejich „uzdravující“ klima bylo od počátku osmnáctého století označováno za zázračné a doporučováno doktory k léčbě nemocí dýchacího ústrojí. Některé ostrovy patří k zapomenutým rájům Atlantického oceánu. Díky kvalitním vlnám je evropští surfaři nazývají „Havajskými ostrovy Atlantiku”. Na Lanzarote se nachází i slavný spot El Quemao, zvaný „evropský Pipeline“.

Vulkanický národní park Timanfaya dělá z Lanzarote nejpodivuhodnější a nepřekvapivější místo celého Kanárského souostroví. Pod hlavičkou UNESCO bylo vyhlášeno i biosférickou rezervací. Jeho nezapomenutelná panoramata doplněná výsledky vulkanické činnosti jsou ještě kouzelnější ve chvíli, kdy zjistíte, že ze všech kopců je vidět až k oceánu.

 

Slunce na Lanzarote svítí nepřetržitě, prší jen výjimečně. Teplo na plážích je také v zimě, po většinu času tak potřebujete jen plavky. Na večery se hodí dlouhé kalhoty a mikina. Do vody je potřeba neopren (ideálně o síle 3´2´´), za teplejších dní postačí i krátký, popřípadě boardshortky.  Pokročilým jezdcům doporučujeme gumové boty do vody, které ochrání od ostrých korálů. Minimální denní teploty se pohybují okolo 19°C, maximální pak dosahují 27°C. Teplota vody je 20-23°C, v zimě o něco méně.


JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás na Lanzarote ve skutečnosti vypadá.


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí