Kurz Lanzarote

Schedule
Tour Map
Reviews

Kurz Lanzarote

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: ubytování od 520 Kč za noc
instruktoři: místní instruktoři
doprava: vlastní doprava, letecky
země: Lanzarote
surfové vybavení: v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování: v domě surfové školy/plážový bungalov
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: nejsou v ceně zájezdu

PROGRAM

 

Kurzy surfování na ostrově LANZAROTE, v surfařské vesnici Famara, probíhají po celý rok. Nemusíte čekat na termín organizovaného Surf-Trip pobytu a surfovat můžete jet už zítra. Zajistíme vám ubytování a surfové lekce v místní surfové škole. Zbytek dovolené je jen a jen na vás. Kurzy jsou určeny jak úplným začátečníků, tak pokročilým jezdcům se zájmem o prohloubení dosavadních dovedností, a to pod dozorem zkušených surfařů a instruktorů ve skupinách maximálně osmi lidí na některé ze začátečnických pláží ostrova Lanzarote.

Výuka probíhá podle níže uvedených bodů. V ceně kurzu jsou dvě a půl hodiny teoretické a praktické výuky dennězapůjčení veškerého vybavení včetně neoprenu, dopravu na místě, FCA a ISA instruktory s praxí první pomoci a základní pojištění. Výuka probíhá na pěnových prknech a epoxy boardech, které jsou pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce nejideálnější. K dispozici jsou i laminátové nebo epoxy shortboardy a longboardy pro pokročilejší jezdce, kteří nemají vlastní výbavu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický surfařský kemp, ale pouze kurz, nezahrnuje cena žádný doprovodný program.


UBYTOVÁNÍ

Nabízíme vám tři kategorie ubytování. Pro ty, kdo chtějí bydlet přímo na pláži, vychutnat si východy i západy slunce a surfovat kdykoliv v průběhu dne doporučujeme ubytování ve stylových plážových bungalovech na pláži Famara, ve vzdálenosti 10 min. chůze od městečka.

Bungalovy mají velmi dobře vybavenou kuchyň, gril, dvoulůžkové ložnice, dvě koupelny a, ve většině případů, výhled na oceán. Obchod je i přímo v areálu bungalovů. Wi-Fi připojení funguje velice dobře, díky tomu je bungalov ideální místo i na Home office. Ubytování zajišťujeme pro skupiny 2 – 10 lidí. Cena závisí na počtu ubytovaných osob a ročním období a pohybuje se v rozmezí 500 – 900 Kč/osoba/noc.

Druhou variantou ubytování je dům surfové školy – Surf house – ve vesnici Caleta de Famara ve vzdálenosti 3 min. jízdy autem od pláže. V domě je velmi dobře vybavená kuchyň, společný obývací pokoj, Wi-Fi a pokoje pro 1 – 6 osob.

Třetí variantou jsou soukromé apartmány ve vesničce La Santa, kde se také nachází naše surfová škola. Ubytování doporučujeme těm, kdo si nepůjčují auto. Ve vesnici jsou obchody i restaurace, na surfové lekce se odjíždí přímo z jejího centra.

Surf-Trip.cz Lanazrote 7

DOPRAVA

Nejlevnější letenku si zajistíte sami, a to s některou z nízkonákladových společností. Srovnání letů najdete na www.skyscanner.cz . Se zakoupením nejlevnějších letů vám rádi pomůžeme na e-mailu crew@surf-trip.cz.


CENA

 • 1 surf lekce: 950 Kč
 • 3 surf lekce: 2.700 Kč
 • 5 surf lekcí: 4.350 Kč
 • Zapůjčůení surfu na zbytek dne po ukončení lekce: 270 Kč
 • Zapůjčení surfu na den: 400 Kč
 • Zapůjčení surfu na týden: 2.300 Kč
 • Zapůjčení neoprenu na den: 130 Kč
 • Zapůjčení neoprenu na týden: 680 Kč
 • Ubytování v Surf house – pokoj pro 4-6 osob, cena za 1 osobu/noc: 520 Kč
 • Ubytování v Surf house – pokoj pro 1 osobu/noc: 1.040 Kč
 • Ubytování v Surf house – pokoj pro 2 osoby /noc (cena za 2 osoby): 1.560 Kč
 • Ubytování v apartmánu LA SANTA (max. 2 osoby)/noc*: 1.350 Kč

*na konci pobytu se platí taxa 30 EUR (780 Kč) za úklid


LOKALITA A PODNEBÍ

Kanárské ostrovy jsou místem věčného jara s ideálním podnebím. Jejich „uzdravující“ klima bylo od počátku osmnáctého století označováno za zázračné a doporučováno doktory k léčbě nemocí dýchacího ústrojí. Některé ostrovy patří k zapomenutým rájům Atlantického oceánu. Díky kvalitním vlnám je evropští surfaři nazývají „Havajskými ostrovy Atlantiku”. Na Lanzarote se nachází i slavný spot El Quemao, zvaný „evropský Pipeline“.

Vulkanický národní park Timanfaya dělá z Lanzarote nejpodivuhodnější a nepřekvapivější místo celého Kanárského souostroví. Pod hlavičkou UNESCO bylo vyhlášeno i biosférickou rezervací. Jeho nezapomenutelná panoramata doplněná výsledky vulkanické činnosti jsou ještě kouzelnější ve chvíli, kdy zjistíte, že ze všech kopců je vidět až k oceánu.

Slunce na Lanzarote svítí nepřetržitě, prší jen výjimečně. Teplo na plážích je také v zimě, po většinu času tak potřebujete jen plavky. Na večery se hodí dlouhé kalhoty a mikina. Do vody je potřeba neopren (ideálně o síle 3´2´´), za teplejších dní postačí i krátký, popřípadě boardshortky.  Pokročilým jezdcům doporučujeme gumové boty do vody, které ochrání od ostrých korálů. Minimální denní teploty se pohybují okolo 19°C, maximální pak dosahují 27°C. Teplota vody je 20-23°C, v zimě o něco méně.


JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás na Lanzarote ve skutečnosti vypadá.


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí