Léto v čechách

Schedule
Tour Map
Reviews

Léto v čechách

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu: od 7.800 Kč
instruktoři: Otmar Oliva, Veronika Ševčíková, Martin Špatenka, Lenka Sedlářová
doprava: mikrobusy, vlastní doprava
země: Česká republika
surfové vybavení: v ceně pobytu je kompletní vybavení pro pádlování, skate, cvičení jógy
ubytování: apartmány, studia, dvoulůžkové pokoje a čtyřlůžkové pokoje
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: relaxace, plavání

Dostupné termíny

 

V létě 2021 se chystáme pouze k oceánu a v tuto chvíli další surfové léto v Česku neplánujeme. Doufáme, že s vámi uvidíme ve Francii nebo Španělsku!

IN WAVES WE TRUST

K oceánu se jen tak nedostaneme, a tak si společně zpříjemníme léto v Čechách. Připravili jsme sedm letních pobytů. Vyberte si ten pravý! Můžete si dát do těla, natrénovat pádlování, zdokonalit svou jógovou praxi, naučit se kompenzační cvičení a cviky s váhou vlastního těla, propadnout surfskejtu a hodně se toho dozvědět nejenom o surfingu. Těšíme se na vás! In Waves We Trust!


INSTRUKTOŘI, TRENÉŘI, LEKTOŘI A HOSTÉ

Jedinečnými letními pobyty vás bude provázet ISA instruktorka, mistryně ČR a SR v surfování Lenka Sedlářová, ISA instruktor, mistr ČR a SR v surfování Otmar Oliva a  ISA instruktor Martin Špatenka. Nebude chybět ani specialista na kalisteniku, sportovní medicínu a surfskate Pavel Oliva, kulturní referent a oblíbený sympaťák Vítek Fekiač a legenda z řad Šumperk locals, Michal Baza Hasman, který se k nám přidá na sk8tování. Na jógových pobytech se potkáte s další mistryní ČR a SR v surfování Terezou Olivovou a s naší báječnou Martinkou Špíškovou, která se postará o hladký a ničím nerušený průběh pobytu. Vaše tělo i mysl pak svěříte do rukou naší nejmilejší a skvělé lektorky Veroniky Ševčíkové.

V loňském roce s námi na jednotlivých týdnech dále spolupracovali trenéři Michal Hatony, Sarah Vagnerová nebo instrukrorka BeFit pobytů Lucie Minářová.

 

VARIANTA I: SURFOVÉ LÉTO KOUTY NAD DESNOU

Čtyři týdenní pobyty jsme připravili pro ty, kdo chtějí pod dozorem profesionálů nastartovat svůj surfový trénink na suchu, využít léto v Česku k přípravě na zimní surfovou sezónu v exotice, nebo se jen setkat s lidmi, co už se neskutečně těší k oceánu. Uprostřed Jeseníků, v Koutech nad Desnou, na vás čeká stylové ubytování v chatě Tomáš, a to ve dvou pětilůžkových apartmánech se společným sociálním zařízením a kuchyňkou a dvou čtyřlůžkových apartmánech, každý s vlastním WC a koupelnou.

V nejbližším okolí se nachází vše, co pro trénink mimo oceán potřebujete, od vodní plochy na pádlování, přes sk8parky s bazénem až po pump tracky. Pečlivě připraveným programem vás budou provázet profesionální instruktoři a lektoři. Zasvětí vás zasvětí i do aktivit, které u oceánu nestíháte/neděláte i přesto, že byste měli. Během týdenního pobytu na vás čeká každodenní trénink pádlování, dopolední lekce jízdy na surfskatech/carverech v bazénu nebo pumptracku, hodina kompenzačního a posilovacího cvičení denně, kurz první pomoci a večery u videocoachingů nebo přednášek a workshopů z naší surfové akademie, která běžně probíhá ve Francii.

V ceně je zahrnuto zapůjčení veškerého sportovního vybavení, doprava po okolí, snídaně, dvě BBQ a nezbytná fotografie v barelu 🙂 Na konci pobytu budete mít nejen nové přátele a spoustu zážitků, ale také kompletní návod k tomu, jak se do surfařské formy nejenom dostat, ale také se v ní udržet. Pobyt doporučujeme jednotlivcům i skupinám se zájmem o sportovní a aktivní dovolenou.

 • Cena: 8.900 Kč
 • Termíny: v řešení
 • Ubytování: čtyřlůžkové a pětilůžkové apartmány
 • Lektoři/instruktoři: Lenka Sedlářová, Otmar Oliva, Martin Špatenka, Pavel Oliva
 • Strava: vlastní, součástí je kuchyně, zahrnuto je 2x BBQ
 • Aktivity: pádlovací a surfskatové tréninky v bazénu i na pumptracku, videoanalýza, workshopy, kondiční cvičení, BBQ, kurz první pomoci, doprava na místě
 • Jagermeister mejdan: ano 🙂
 • Kapacita: 14 osob

VARIANTA II: EXPRES SURF JÓGA V KRKONOŠÍCH

Čtyřdenní pobyt na Erlebachově boudě nad Špindlerovým Mlýnem je ideální pro ty, kdo mají málo volného času, a přesto se chtějí uprostřed léta na chvíli zastavit, nadýchat se čerstvého vzduchu, zacvičit si a, společně s lektorkou Veronikou Ševčíkovou, posunout dále nejen svou jógovou praxi, ale také případnou přípravu na surfování.

Součástí ubytování v dvoulůžkových pokojích se snídaní je každodenní vstup do krásného wellness s uklidňujícím pohledem na vrcholky krkonošských hor. V ceně pobytu je šest lekcí jógy, meditace v přírodě, půlhodinová relaxační masáž a workshop jízdy na surfskatu. Za příplatek je možný i animační program pro děti poskytovaný personálem hotelu.

Během prodlouženého víkendu restartujete uprostřed léta svou jógovou praxi, strávíte krásné chvíle s milými lidmi a během tréninku na surfskatu si neuvěřitelně procvičíte nohy. Namasté!

 • Cena: 7.800 Kč
 • Termíny: v řešení
 • Ubytování: dvoulůžkové a třílůžkové pokoje
 • Lektoři/instruktoři: Veronika Ševčíková, Terezie Olivová, Martina Špíšková
 • Strava: snídaně v ceně, obědy a večeře v místní restauraci
 • Aktivity: jógová praxe, masáž, wellness, meditace v přírodě
 • Kapacita: 16 osob
 • Animační program pro děti: ne

VARIANTA III: SURF JÓGA A PÁDLOVÁNÍ NA VYSOČINĚ

Šestidenní pobyt na Bořetínském statku na pomezí Vysočiny a Jižních Čech je kombinací dvou předchozích pobytů. Na programu jsou dvě lekce jógy denně, dva tréninky správného pádlování na vodní hladině, dvě ukázky fitness tréninků na doma a spousta výletů do okolí, které můžete absolvovat i se svými dětmi. Pro ty bude během jógy připraven animační program.

Vybrat si můžete z šesti dvou až třílůžkových pokojů s koupelnou a tří prostorných apartmánů. Pro děti je připravena herna, pískoviště a trampolína, pro dospělé bar nejen s moravskými víny, ale i s točeným pivem. V ceně pobytu je plná penze, z větší části z lokálních surovin a z vždy domácích vajíček, dále pak jedna relaxační masáž, BBQ, zapůjčení surfskatů pro vlastní trénink a individuální konzultace s lektorkou Veronikou Ševčíkovou.

Cílem pobytu je zlepšení vaší jógové praxe a  osvojení si zásad správného cvičení doma, osvojení si techniky pádlování u těch, kdo se připravují na surfing, a strávení krásných chvil nejen s přáteli, ale také s rodinou, pro jejichž nejmladší členy (od pěti do dvanácti let) bude připravena prázdninová zábava.

 • Cena: 8.900 Kč
 • Termíny: v řešení
 • Ubytování: dvou a třílůžkové pokoje, apartmány pro rodiny
 • Lektoři/instruktoři: Veronika Ševčíková, Terezie Olivová, Martina Špíšková
 • Strava: plná penze
 • Aktivity: jógová praxe, pádlování na surfu, cvičení, jízda na surfskate, výlety, masáž, BBQ, dětský program
 • Kapacita: 24 osob
 • Animační program pro děti: ano

POČASÍ

V letních měsících bývá v Čechách a na Moravě poměrně teplo, občas fouká, denní teploty se pohybují kolem 20 – 28 stupňů Celsia, ve vyšších horských polohách očekávejte teploty nižší. Na večery doporučujeme přibalit teplejší mikinu a šusťákovou bundu a, i přes očekávané sucho, pláštěnku. Po setmění se v blízkosti vodních ploch objevují komáři, nezapomeňte si tedy repelent. Do vody stačí v létě plavky, zimomřivějším povahám doporučujeme krátký neopren.


LOKALITA

Česká republika s deseti miliony obyvatel je od roku 2004 součástí Evropské Unie, zachovala si ale svou původní měnu, českou korunu. Zemědělskou krajinu v posledních letech sužuje pěstování řepky, která  bude v létě odkvetlá. Po silnicích se jezdí vpravo, maximální povolená rychlost je na dálnicích 130 km/h. Státním jazykem je čeština, některým nářečím není příliš rozumět.

Ve světě surfingu je Česká republika neznámým pojmem, nekoná se v ní závod světového poháru, prozatím z ní nepochází ani žádný významný surfař. Mezi odbornou veřejností ji proslavil web windguru.com, za raritu je pak považováno to, že každý druhý český influencer surfuje, popřípadě se jako surfař minimálně prezentuje. Za průkopníka surfingu je, podobně jako v jiných sportovních oblastech, považován Jára Cimrman.


JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.

 • Surfová příprava v Jeseníkách Kristýnka nám shrnula, jak na ni působil první týden projektu surfová příprava v Čechách. Surfový pobyt zaměřený na pádlování, surfskate a kondiční cvičení.
 • Jóga pobyt v Krkonoších. Zápis z jógového pobytu v českých horách na Erlebachově boudě.

Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí