Blog

 
JÓGA POBYT V KRKONOŠÍCH

15. 8. 2020

Před pár dny skončil jógový pobyt v Krkonoších s lektorkou Veronikou Ševčíkovou. Byla to naše premiéra, náš první pobyt s jógou v Čechách. A další budou už na podzim!

Jestli je dovolená s jógou tím, co vás zajímá a láká, zatím jste se se Surf-Trip.cz mohli vypravit na pobyty Jóga ve Francii, Jóga na BaliJóga na Srí Lance nebo si vychutnat spojení Jóga, surf a Karibik v Dominikánské republice.

Do Krkonoš to není tak daleko, proto Surf-Trip přišel s konceptem tzv. expres jógy neboli prodlouženého jógového víkendu. Je to ideální volba pro ty, kdo mají málo volného času, a přesto se chtějí v tom všem shonu všedních dní zastavit, zacvičit si a nadýchat se čerstvého vzduchu. Všichni účastníci dorazili do Erlebachovy boudy ve čtrvtek odpoledne, aby stihli první večerní jógu. Počasí nám ze začátku moc nepřálo, uvítala nás hustá mlha. Tím víc jsme se ale mohli zaměřit na odpočinek po cestě, uvítací jógu, večeři v krásné hotelové restauraci a někdo už stihnul prozkoumat i wellness.

>>>Více se o pobytech dozvíte zde.<<<

Druhý den jsme se probudili do jasného počasí a všichni jsme si naplno vychutnávali dechberoucí výhledy z oken. A pak už nás čekala jóga a skvělá snídaně.Program pobytu zahrnoval šest lekcí jógy, tři ranní a tři večerní lekce. Každá lekce byla něčím obohacena. Někdy jsme se zaměřili na cviky pro lepší trávení, jindy jsme protahovali nohy po celodenní túře nebo jsme se učili správnou techniku, jak na stojky a taky jak si správně přát a meditovat.

Na první lekci nás Verča přivítala, vysvětlila nám základní jógovou praxi a udělala si obrázek o tom, jak je kdo pokročilý a kdo má jaká pohybová omezení. Ranní lekce byly pomalejší, trénovali jsme techniku dechu a snažili se rozproudit energii v těle, abychom se skvělou náladou a s čistou myslí vstoupili do nového dne. Večerní lekce byly dynamičtější, kdy jsme se rychleji zahřáli, spalovali toxiny těla i mysli a nastartovali jsme odbourávání tukových zásob.

Volný čas mezi lekcemi jógy jsme využívali k různě náročným túrám v přírodě, k odpočinku v hotelovém wellness nebo při masáži a odvážnější jedinci si vyzkoušeli základy jízdy na surfskate pod vedením Terky.Člověk se každým dnem cítil lépe, fyzicky i psychicky, díky józe, krásné přírodě, partě stejně naladěných lidí, domácí kuchyni (borůvkovému knedlíku dávám jedničku s hvězdičkou) a wellnessu s výhledem na vrcholky krkonošských hor. Čtyři dny utekly jako voda a domů nikdo nespěchal.

>>>Druhý pobyt s jógou v Krkonoších proběhl v podobném duchu a na třetí se můžete těšit v říjnu!<<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus