Blog

 
Videoklip z MTV u nás na Srí Lance.

14. 2. 2019

Přesně tak to vypadalo, když jsem si pronajali katamarán a jeli se projet po oceánu. Jako laciný viceoklip na MTV.

Prostě pondělí!

Takový typický pondělí, dalo by se říci hned po ránu. Slunce svítí, surfy se plácají o hladinu oceánu v S.K. Townu, všichni trpí virem zvaným nic nedělání a ve vzduchu visí jedna odpolední zajímavost. První vyplutí privátního katamaránu pod organizací kulturních referentů Robina & Martina a samozřejmě pod patronátem celé crow Surf Trip. Start je naplánován na 14:00 a odjezd typickým neklimatizovaným diskoautobusem na 13:30.


Háňa chodí všude včas, ale mně se to celoživotně nedaří. Vzhledem k typickýmu srílanskýmu časoprostoru i mně se podařilo přijít relativně akorát (13:40).

Parta cca 35 lidí plná očekávání nasedá do diskobusu a první co obdrží je studené pivo značky Lion. (Pozn. nic se na Srí Lance nevyrovná ledově nachlazené třetince piva).

Ze své zkušenosti musím říci, že kdo nezažil na Sri Lance jízdu místním autobusem, jako by nezažil Srí Lanku. Je to prostě zážitek! Něco, jako když poprvé letíte třeba letadlem. Nebo první sex. Proste nechápete, co se to děje, je to trochu nepříjemný, pak zase dobrý, pak strašná sranda a pak si říkáte, že by bylo dobrý to zkusit znovu…

Lupneme do sebe 2 piva a ve třiceti stupňovým vedru chytáme lehce optimistickou náladu. Parta lidí v autobuse začíná říkat jeden vtip za druhým a rozjíždí se docela zajímavá party. Přijíždíme ke katamaránu a všichni s pusou od ucha a s pivem v ruce lezou na loď. V neposlední řade se naloďují barmani s hromadou ingrediencí na přípravu drinků, DJ, aparatura, mixák… Prostě všechno potřebný, kdyby katamarán někde ztroskotal. Kulturní referenti Robin & Martin dohlíží na hladký průběh. Ota dohlíží na kulturní referenty. Všechno maká jak na drátkách! Katamarán vyplouvá a jízda začíná!       


    >>>I když si loď nestihl, pořád si můžeš zasurfovat, na Srí Lance bydlíme hned u pláže.<<<  


Háňa kulí oči směrem k baru, co že se tam bude podávat a já se rozhlížím, co že se to bude dít. DJ rozjíždí svou show a barmani jedou jeden drink za druhým. Vzhledem k tomu, že všichni na lodi se znají a jsou to super lidi, zábava je od začátku v plném proudu. Na první zastávce všichni skáčou z lodi a vše vypadá, jak laciný videoklip na MTV. Party, loď, začínající západ slunce, hudba. Proste paráda! Někteří vypadají jak profesionální skokani, někteří letí z lodi jak kdyby měli poruchu koordinace. Každopádně sranda je veliká! Katamarán znovu vyplouvá a při západu slunce dál brouzdá oceánem. Romantika! Nádherný pohledy na zapadající slunce střídají pohledy na profesionální taneční kreace slečen a některých pánů na katamaránu. I moje Háňa se po pár drincích kroutí jak užovka do music session místního DJ. Někdo prostě jen relaxuje s drinkem v ruce a užívá si plavbu.


Slunce zapadá a katamarán se vrací do místa vyplutí. Diskobus čeká na celou bandu, aby ji svezl zpět do S.K. Townu. Všichni, plní nadšení z dnešního odpoledne se pomalu trousí k autobusu a jedou na večeři. Dnešní den byl prostě paráda. Po každodenním surfování, józe a dalších aktivitách super změna. Vše se povedlo na výbornou! Byla sranda, pohoda, party a všichni se bavili. Dali bychom 10 bodů z 10ti a klidně jeli znova!

David a Háňa


    >>>I ten nejhorší den na pláži na Srí Lance je lepší, než den v práci .<<<  
zpět do blogu

blog comments powered by Disqus