Blog

 
Chtěly jsme zažít něco nezapomenutelného

10. 9. 2019

Kamča nám sepsala krásný report z posledního týdne ve Španělsku. Moc jí děkujeme a těšíme se, až se zase potkáme u oceánu.


O surfování jsme s kamarádkou přemýšlely už dlouhou dobu, ale k objednání zájezdu jsme se dostaly až v rámci prokrastinace při učení se na maturitu. Chtěly jsme v těch našich nejdelších prázdninách zažít něco nezapomenutelného a to se nám taky povedlo. 

 

Jako destinaci jsme si vybraly Španělsko a rozhodly jsme se, že pojedeme s celou partou osmi lidí autem už z Prahy, abychom začaly nasávat atmosféru co nejdříve. Bohužel se nám cestou porouchalo auto a z už tak nekonečně dlouhé cesty se stala ještě delší. Díky skvělým spoluúčastníkům, a hlavně řidičům, se i tak jízda stala dobrou vzpomínkou, protože kdo z vás může říct, že s plnou náručí lahví chodil od domu k domu a prosil nebohé Francouze o kapku vody na přežití. Nakonec jsme se po 33 hodinách dostali na místo určení, kde na nás už čekali ostatní účastníci s pivem a napjatýma ušima, co se nám vlastně stalo. 

 


Po počátečních problémech jsme se tedy natěšení vrhli do vody, na kterou jsme se těšili ze všeho nejvíc. Na celou skupinku dohlíželi tři mladí Španělé a se vším nám pomáhali. Slova „paddle“ nebo „up“ už budu mít na věky zaryté v hlavě a díky nim snad jednou budu moc hrdě říct „Ano. Umím surfovat.“ Lekce byly namáhavé, ale účinné. A co teprve ten nezapomenutelný pocit, když se poprvé postavíte a dokonce se zvládnete udržet. 

 


Celý týden ale nebyl jen o surfování. Zvládli jsme i výlet do hor nebo do nedalekého města Santander, kam jsme se rychle dostali za pomocí přívozu a pak jsme se už jen kochali Španělskou architekturou a taky jejich výbornou zmrzlinou. A kdo si rád sedne na terasu, dívá se na západ slunce nebo prostě jen tak sedí s přáteli, bylo tu i pro něj nekonečně příležitostí. 


 


Mám pocit, že tolik skvělých lidí na jednom místě jsem snad nezažila. A na naše společně strávené večery jen tak nezapomenu. A za to všem moc děkuju. Velké dík patří i surf-trip crew, kteří se o nás špičkově celé dny starali, jakýkoli problém se snažili co nejrychleji vyřešit, odvezli nás, kam se nám zachtělo, a i tak měli po celém dni sílu si s námi sednout, povídat si a bavit se.


>>>Nabízíme také zázemí na Srí Lance pro pokročilé surfaře, začátečníky, milovníky jógy i cestovatele po krásách Srí Lanky!<<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus