Blog

 
Pocit neskutečného štěstí v jednom okamžiku

25. 10. 2019

Týden ve francouzském Hossegoru tentokrát pohledem Alexe. Moc děkujeme za krásný a podrobný report a těšíme se na příští shledání!  

Příběh ohledně volby jet se Surftripem do Francie začíná po návratu z Portugalska, kde jsem byl s přáteli na dovolené a probíhalo tam i  nějaké to surfování. Byl jsem nadšený a chtěl jsem opět co nejdříve vyrazit do vln. Komunikace s kanceláří ohledně volby termínu a místa ve mě vzbudila dobrý pocit a důvěru, takže bylo jasno.

>>>Zaměř se na efektivní trénink s viditelnými výsledky už po pár dnech! Přihlaš se na Be Active Bali!<<<


Na autobusovém nádraží nebyl ani zdálky problém rozeznat dav mých budoucích soukmenovců. Bylo tam hodně lidí. Někteří ve skupinkách a jiní posedávali samostatně kolem své batožiny. Netrvalo dlouho a již jsme všichni seděli v autobusu a čekalo nás tuším něco přes 20 hodin cesty, což si hlavně má občas bolavá záda neuměla moc představit. Doporučuji si vzít dobrou knížku. Cesta kupodivu nakonec relativně utekla.Sotva jsme vyložili kufry, jeli jsme na nákup do supermarketu. Ve zkratce to je tak, že tam za normální ceny nakoupíte opravdu kvalitní a chutné jídlo a dobré víno. Z ubytování jsem byl nadšený a spolubydla Dominik byl fajn kluk na první pohled. Osazenstvo horní části domečku taktéž příjemní lidé. Úvodní dilema přišlo hned první večer, když padl dotaz, kdo se cítí na pokročilou skupinu, která btw měla sraz tuším v 7 ráno. Měl jsem v sobě již pár drinků a cítil jsem se být v dobré společnosti nových známých, ale řekl jsem si, že jsem přijel hlavně kvůli zlepšení se v ježdění. Zvolil jsem tedy pokročilou skupinu a šel dříve spát. Několik pozdějších večírků stálo za to. Zvláště fenomenální mejdan na kruháči. Čtete dobře.

První překvapení rána bylo, když jsem požádal o velký softboard (prkno pro začátečníky) a dostal jsem 8čku. Předtím jsem jezdil na 9tce. V tomto bodě by bylo asi dobré říct, že právě z používání velkého prkna na snadno čitelných vlnách jsem nabyl dojmu, že trochu umím surfovat, který sem alespoň z počátku kurzu rychle pozbyl. S příliš velkým prknem můžete naučit dělat chyby, se kterými se na menším moc nesvezete. Můj názor. Měli jsme ve skupině několik opravdu šikovných lidí, kterým to od začátku šlo. Opravdu velkou výhodou bylo mít poblíž hlavního instruktora Otu Olivu. Koukne se a vidí. Ohledně víceméně všeho a okamžitě. Kudy a kam do vody jít, kam se kdy pohnout a všeobecně co a jak dělat lépe u každého z nás individuálně.

Prvních pár dnů pro mě bylo o tom urvat za několik hodin snažení alespoň 2 pěkné vlny. Někdy se to dařilo lépe a jindy hůře. Hodně mě  při jednom těžším dni ve vodě zvedla náladu instruktorka Lenka . Někdy pár vlídných slůvek ve správný čas od správné osoby udělá hodně. Díky Lenko :) Jinak co je u ní vidět za kousky ve vodě je prostě jiná dimenze. To se musí vidět. Od nějaké poloviny pobytu se počet lepších jízd o něco zvednul a nějak se mi přestalo chtít jet zpět do Prahy. Podmínky na surfovaní dle předpovědi na další dny mají být super a do práce taky ještě nemusím, takže jsem booknul letenku a prodloužil si pobyt ještě o několik dalších dnů. Udělal jsem dobře.

Na svou prodlouženou část pobytu mi byl svěřen hardboard 8čka a předposlední den jsem si po urputném boji sjel několik menších zelených vln. Dal jsem do toho vše, protože další den to dle předpovědi nemělo být nic moc, ale vše bylo nakonec jinak. Asi každý zná pocit, když se mu v životě daří a i ten pocit opačný. V oceánu to alespoň já cítím všechno nějak zrychleně a intenzivněji. Přijde mi to až iracionální, jak se to ve vodě rychle mění.

Poslední den nakonec možné surfovat bylo a dokonce se dalo hovořit o dobrých podmínkách. Zašel jsem si do místní voňavé pekárny na skvělý croissant a kávu. Poté jsem se vydal na pláž. Ota nás vzal dozadu na line up. Bylo to větší, ale ne nějak extrémně. Po chvíli pohupování jsem slyšel rázné. JDE SET!!! Vše šlo do pozadí. To bude Ona. Letmo jsem se ohlédl, co že se to nás valí a začal jsem vší silou pádlovat. Cítil jsem, jak mě nabírá a ještě pro jistotu jsem trochu zapádloval. Byl jsem tam. Teď ještě nepokazit take off. Stojím a lehce se přikrčuji a do stabilní pozice. Je to tu! Jsem spojen s obrovskou energií nádherné čisté vlny.. Neexistuje nic a zároveň vše. Pocit neskutečného štěstí a naprosté radostné spočinutí v okamžiku. Není žádné zítra ani včera. Je jen krásné teď a životní vlna mě žene velkou rychlostí ke břehu. K celému tomu místu pociťuju obrovskou vděčnost.

Vyšlápl jsem si prvních pár krůčku na horu zvanou surfing. Rozhodně se u mě nedá hovořit o nějakém přírodním talentu a jsem si jist, že každý další progres bude vykoupen desítkami drškopádů a litry spolykané vody. Ono i možná to samotné překonávaní překážek má v tom svojí velkou váhu a ta odměna..to jde zkrátka mimo slova.

Chtěl bych poděkovat všem lidem, které jsem tam poznal (kdybych chtěl jmenovat, tak bych určitě na někoho zapomněl) a super instruktorům Otovi, Lence, Špáťovi a Michalovi. Bylo mi ctí. Už se těším na příští rok a snad některé z Vás opět potkám.

Zakončím to něčím, co mi řekl jeden instruktor. ,,Někdy můžeš mít fakt blbej den. Shoří ti půl domu, rozbije se ti auto a uteče ti holka. Stejně se pak ale budeš vracet z vody s tím úsměvem na tváři.“


>>>Nabízíme zázemí pro pokročilé surfaře, začátečníky, milovníky jógy i cestovatele po krásách Srí Lanky!<<<
zpět do blogu

blog comments powered by Disqus