Blog

 
Vánoční S.K. swell na Srí Lance

13. 1. 2018

Pavel Podolský – legenda Surf-Tripu – na přelomu Vánoc a Nového roku zavítal se svými neodlučitelnými surfovými parťáky Kubíčkem a Romanem „Ovocem“ Novotným na Srí Lanku. O tom jak se měli, nám napsal parádní report.

Vánoce v teple jsou super, vlastně si už nepamatuju, kdy jsem byl na Vánoce doma (neboj mami, pamatuju J ). Dobrý na tom je, že pokaždé to je jiné. Jednou to je taková lepší grilovačka, a jindy to je véča s rybou a rumem. Letos to ovšem byly úplný český Vánoce přenesený mezi palmy. Nevím, kdy to Surf-Trip crew takhle pořešila, ale hádám, že někdy mezi naší ranní a večerní session, kdy postavy nezvyklý na hodiny pádlování leží v komatu na pokoji. Každopádně bylo tam všechno, co si jako malej pamatuju, že k Vánocům patří. Od stromku (s nezvykle souměrným větvovím), přes kapra (s nezvykle velkejma zubama), přípitek (z nezvykle divnejch nádob v podobě kokosu) až po rozdávání dárků (v nezvykle velký rodině). Nejoblíbenějším dárkem je s velkým náskokem flaštička s arakem. Taky jsem jednu věnoval do osudí, a doufal, že si vylosuju něco, co se dá vypít. Nedopadlo to :)


                     >>> Ježíšek nosí dárky i na Srí Lanku: surf trip Sri Lanka . <<<

Co ovšem dopadlo, byl mnohem lepší dárek pod palmu. Swell, kterej vydržel celej tejden do Silvestra, vytvářel při 3-4 ft a 17 sec periodě na beachbreaku u baráčku luxusní headhigh lajničky. Jen decentně zaplněnej lineup a ideální podmínky pro to, aby se člověk nějakýho toho blbýho zvyku ve svym štýlu zbavil (a dva tři jiný špatný pohyby přidal :). Každopádně do Silvestra se to ladilo striktně podle eat-sleep-surf pravidel a málokdo z nás se odchýlil od trasy vedoucí z baráku na pláž nebo z baráku na jídlo. Málokomu zbyly nějaký síly na večer, takže i pravidelný Bazovy kinovečírky v tý době lehce upadly.

Na Silvestra se nic nepodcenilo a ledničky zaplnily lahve araku, coly a pytlíky limetek. Protože jsem za 2017 nestihnul udělat ani ten jeden povolenej výlet, rychle jsem se ještě nakydlil do dodávky s výletníkama do továrny na čaj. Což je mimochodem fajn exkurze, kromě čaje tam jsou i varani, krokodýli a hadi. Takže pokud se nechcete brodit po nocích v rejžovišti, abyste mohli dráždit kobru bosou nohou v divočině, tak čajová fabrika je jasná volba. Po silvestrovský večeři (u který opět netuším, kdo ji kde vykouzlil) se osazenstvo věnovalo klasický silvestrovský zábavě, která spočívá v likvidaci dříve pořešenejch zásob. Na místní pláži pak probíhala plážová párty, přičemž lokální pořadatelé zkušeně celou párty oplotili tak, aby pláž nebyla vidět Nicméně se známejm i neznámejm (holkám) popřál štěstnej novej veselej. K mojí smůle jsem několikrát popřál i holce, kterou už zabral místní local-hero, a protože se mu nelíbil můj způsob gratulace, měl jsem pak neustále v zádech kysele se tvářící bandu lokálů. Každopádně párty se vydařila, někdo prošel i přes plot zadarmo (skoro všichni), někdo si zaplatil plnej vstup, i když párty už končila (já a Baza).

S koncem párty ovšem přestaly chodit i vlny, což s novoroční kocovinou úplně nevadilo. Další dny už jsme malinko vzpomínali, kdeže ty loňské swelly jsou. Takže do Novýho roku všem přejem vlny uměrný svýmu skillu, hlavně ať je celej rok glassy.

                     >>> Na Srí Lance jsme od listopadu do dubna: surf trip Sri Lanka . <<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus