Blog

 
Všechny spojuje stejná vášeň

24. 3. 2017

Kristýnka začala se surfováním na Hawaii. Mohlo se jí potom, co poznala surfařský ráj, líbit i na Srí Lance? Nejen o tom se dočtete v jejím reportu. Moc děkujeme!

SURF-TRIP SRI LANKA

Pokusím se s Vámi podělit o mé pocity ze SURFTRIPU na SRÍ LANCE. Plány byly zcela jiné, po mém tří měsíčním pobytu na Hawaii, kde jsem se zamilovala do surfování a místního „surfařského životního stylu“ jsem se rozhodla, že si musím najít nějaký surfový pobyt, protože na Hawaii jsem měla jen pár lekcí, které byly poměrně drahé, tak jsem se toho moc nenaučila. Našla jsem nějaké výlety tady po Evropě a říkala si super tak na jaře pojedu, ale najednou byl leden po zkouškovým a já si řekla, že už mi chybí oceán. Spousta lidí mi říkalo, že SRÍ LANKA má podobnou přírodu jak Hawaii a je tam levno, tak jsem začala hledat letenky a říkala jsem si, co tam ale budu dělat sama a najednou jsem narazila na SURFTRIP, Věřím, že mi to poslal Vesmír, hned jsem si vše domluvila a měla jsem jasno. Bohužel jsem do začátku dalšího semestru měla jen 2 týdny, což nebyla úplně dlouhá doba, určitě doporučuji na déle. Nakonec se rozhodl i můj táta, že za mnou na týden přijede, takže jsem ani nejela až tak úplně sama.

        >>> Když na Srí Lanku, tak aspoň na dva týdny: surf trip Sri Lanka . <<<

Po příjezdu na místo jsem byla nadšená, hned jsem si našla kamarády a s nimi strávila skvělý čas sotva jsem se stihla rozkoukat. Všichni byli opravdu milí, pozitivní, plní energie, přátelští a hlavně všechny spojuje stejná vášeň a to jde cítit ve vzduchu. Na Srí Lance jsem se také zamilovala do jídla, která je většinou bezmasé, což mi vyhovuje, plné zeleniny, rýže a curry, ale mnohem dalších výborných dobrot a navíc je všechno velice levné. Místní dělají naprosto úžasné palačinky, pro které mám slabost a také si můžete kdekoliv dát kokos, který tady stojí o 300% méně než na Hawaii. Dále bych vypíchla místní obyvatelstvo, všichni jsou velice příjemní a nápomocní, člověk se necítí nebezpečně. Příroda je krásná, obzvlášť ve vnitrozemí, když se vydáte na výlet, sice je to s cestováním náročnější skrz čas, protože všechno trvá hrozně dlouho, ale ty nejzajímavější místa naštěstí nejsou na druhém konci ostrova a i v okolí surfhousu jsou zajímavá místa k vidění- chrámy, prázdné pláže, divoké město… Na místní pláži jsou pozoruhodné východy i západy slunce a nikdy tam není moc lidí, takže si můžete vpohodě zacvičit třeba yogu, jako já. Dále na Srí Lance rostou mé oblíbené plumerie, které mi dělaly každý den ještě krásnější. Určitě všem doporučuji jet na SURFTRIP, poznáte úžasné lidi, kteří jsou na stejné vlně a užijete si atmosféru Asie se vším všudy včetně tuctuců, buddhismu, cejlonského Aracka a rušných měst.

 Hlavní téma má být SURFTRIP, tak ať nezdržuji. Bylo to prostě báječné. Jediné co mě mrzelo bylo, že jsem tam byla tak krátce. Konečně mi někdo vysvětlil jak se má správně„surfovat“. Pítr je skvělý instruktor a jde z něho cítit jak surfování miluje a to je vždy nejdůležitější ať člověk dělá cokoliv. Podmínky na učení jsou na Srí Lance ideální- pozvolný vstup do vody, mělko, písčité dno, pěkné vlny a hlavně na rozdíl od Waikiki prázdná pláž. Díky Pítrovi jsem se do surfování zamilovala ještě víc, takže jsem celému SURFTRIPU opravdu vděčná, že mi vstoupili do života. Už teď se těším na další výlety, které s Vámi podniknu.


DĚKUJI. S láskou Tina.


         >>> Prozradíme vám, kde najdete prázdné pláže bez lidí: surf trip Sri Lanka . <<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus