LÉTO VE FRANCII 2017

Děkujeme za zájem o letní Francii, která má svou nezaměnitelnou atmosféru. Náš domeček už je bohužel plně obsazen. Pokud máte zájem o surfové lekce nebo zapůjčení surfového vybavení, kontaktujte nás na email: crew@surf-trip.cz .


Základní informace

cena zájezdu:vyprodáno
instruktoři:Otmar Oliva, Lenka Sedlářová, Gary Zebrowski
doprava:mikrobusy, vlastní doprava, letecky
země:Francie
surfové vybavení:k zapůjčení
ubytování:SURFTRIP Surf House u jezera
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:surf, kola, brusle, výlety do okolí

SURFTRIP Surf House

SURFTRIP Surf House najdete na okraji malebného městečka Léon, které je vzdáleno jen několik kilometrů od vyhlášeného surfového spotu Messange a několika dalších pláží. Ve vile dekorované v klasicky francouzském vintage stylu najdete dva čtyřulůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj. Celé podkroví slouží jako společný pokoj až pro šest lidí, což je ideální pro větší partu kamarádů. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou. SURFTRIP Surf House je ideální také pro větší skupiny kamarádů nebo několika rodin. Maximální počet ubytovaných je čtrnáct osob.

V přízemí domu je společenská místnost s jídelnou, krbem a televizí. Většinu času ale budete trávit venku na zastřešené terase, kterou si hned po příjezdu zamilujete. Před Surf Housem je travnatá zahrada, nabízející nepřeberné množství aktivit. Můžete zde cvičit jógu, trénovat balanc na slack-line a indoboardu nebo jen odpočívat ve stínu v houpací síti. V ceně ubytování jsou veškeré lůžkoviny, doporučujeme vlastní ručníky. Ubytování ve stanech není možné. Internet si můžete zařádit přostřednictvím místní SIM karty, popřípadě využít placený internet na místě. 

Za deset minut chůze se dostanete k jezeru Étang de Léon, na jehož břehu se nachází rozlehlá přírodní rezervace. U jezera si můžete vyzkoušet paddleboard, windsurf nebo obyčejné šlapadlo. Pro lenochy a hladovce je tu také písečná pláž a restaurace nabízející klasické francouzské speciality. Vydáte-li se na druhou stranu, dostanete se po pár minutách do centra města. Kromě nádherné architektury zde najdete kavárny, restaurace, obchody se suvenýry a kino. Přímo na hlavním náměstí probíhají každou sobotu farmářské trhy.


Surfování

I když se Surf House nenachází přímo u oceánu, rozhodně nemusíte mít strach, že se ve vlnách nevyřádíte podle svých představ. Jen 15 minut autem od domu najdete vyhlášené surfové spoty Messange a Moliets. V loňské sezóně jsme objevili také jeden méně známý spot, nabízející perfetkní podmínky po celý den. V rámci zachování tajemství Vám však tady jeho jmého neřekneme. Na pláž jezdíme každý den, a když podmínky dovolí, tak dokonce dvakrát denně.

Surfové lekce nejen pro úplně začátečníky, ale i zkušenější jezdce vedené zkušenými instruktory s licencí ISA jsou u nás samozřejmostí. V Léonu má výuku na starosti náš dlouholetý přítel a skvělý surfař Gary Zebrowski. Gary je také skvělý snowboardista a už dvakrát reprezentoval Francii na ZOH. (více si o něm můžete přečíst zde). Abychom Váš surfařský progres ještě více podpořili, tak ke třem lekcím v průběhu týdne přidáváme oblíbený videocoaching, který pomůže odhalit jezdecké chyby. Díky rozboru jízdy si svě chyby snáze uvědomíte a další dny se je budete snažit odstranit.

K dispozici je také půjčovna kompletního surfového vybavení pro jezdce na všech úrovních. Pokud si nejste jisti, jaké prkno je pro Vás nejlepší, nemusíte zoufat. V průběhu pobytu jich můžete vyzkoušet hned několik a postupně zjistíte, jaký druh vám nejvíce vyhovuje.


Lokalita

Kouzelné městečko Léon najdete v oblasti Les Landes, 27 km od Hossegoru a 50 km od lázeňského města Biarritz.Nejbližší pláže jsou ve vzdálenosti 10 minut jízdy autem směrem na Moliets Messange. Zamilujete si ho pro atmosféru francouzského venkova, rodinné restaurace, venkovské obchody s mítními produkty, historická zákoutí a jezero. To leží na kraji českými turisty prozatím neobjevené přírodní rezervace Courant d'Huchet. Surfové spoty v okolí nabízí stejně kvalitné vlny jako Hossegor a Seignosse s tím, že během léta je zde o poznání méně lidí. Surfové lekce pod vedením Garyho Zebrowski budou probíhat v MessangeStravování

V SURF TRIP Surf House Vám jsou k dispozici dvě plně vybavené kuchyně, ve kterých si můžete každý den připravovat svá oblíbená jídla. Jedna je v přízemí domu a druhá venku, na prostorné terase. Venkovní kuchyně disponuje velkým elektrickým grilem,  což je jeden z důvodů, proč si tuto terasu každý ihned oblíbí.

Co se týče nákupu potravin, tak máte hned několik možností. Každý druhý den jezdíme do místního supermarketu, kde nakoupíte opravdu kvalitní potraviny za ceny podobné jako u nás. Ovšem fajnšmekři mohou nakupovat maso u řezníka, seafood v rybárně a ovoce, zeleninu, pečivo a lokální víno na farmářských trzích. Tyto obchody jsou vzdáleny jen několik minut chůze od domu. Pokud si chcete dovolenou užít se vším všudy, můžete navštívit několik restaurací nabízejích klasické francouzské speciality, seefood nebo úžasnou pizzu. Náš personál Vám po domluvě rád připraví vyhllášené hamburgery či francouzskou klasiku Filet mignon.


Doprava

Cesta do Léonu má sice téměř 1 800 km, ale po německých a francouzských dálnicích poměrně rychle uteče. V případě zájmu Vám můžeme doporučit námi ověřenou trasu, na které se vyhnete většině mýtných bran a ušetříte tak nemalé peníze.

Nicméně nejkomfortnějším způsobem dopravy je letadlo. Nejvýhodnější lety najdete na trase Praha – Bordeaux od společnosti Volotea Airlines. Po domluvě Vás můžeme vyzvednout na letišti Biarritz nebo Bordeaux. Pokud nemáte vlastní dopravu, nabízíme Vám odvoz osmimístnými klimatizovanými mikrobusy. Ty odjíždějí z Prahy každý pátek večer a zpět vyrážejí následující sobotu v dopoledních hodinách.


Služby

Zapůjčení surfového vybavení

Během léta půjčujeme surfové vybavení pro úplné začátečníky, pokročilé jezdce i experty. S výběrem vám vždy poradí členové našeho teamu. I přes širokou nabídku doporučujeme rezervaci předem, a to především v případě, že máte specifické požadavky.


Surfové lekce

Už čtvrtým rokem s námi spolupracuje profesionální surfový instruktor Gary Zebrowski. Během léta si u něj můžete objednat tři nebo více surfových lekcí pro začátečníky i pokročilé. Méně než tři lekce nenabízíme, na základě zkušeností víme, že se za tak krátkou dobu moc pokroků neudělá. V případě nouze můžeme, i když velmi neradi, nabídnout jednu ukázkovou lekci.

Surfový guide

Pro skupinky pokročilých jezdců nabízíme surfového guide, který vás provede místními surfovými spoty, představí specifika okolních pláží a natočí a večer s vámi probere vaše jízdy. 

Výlet do Hossegoru a Biarritz

Budete-li mít chuť, můžete si s námi jeden den v týdnu zajet na výlet do Hossegoru a Biarritz. Cestu za poznámím zakončíme večeří ve vyhlášené mušlárně v Cabretonu.

Doprava do/z Francie

Nemáte-li vlastní dopravu, můžete využít naši, a to z Prahy do Francie a zpět. Z Prahy vyjíždíme každý pátek večer a vracíme se následující neděli ráno. Chcete-li dopravu na pláže a do obchodů, můžete využít náš každodenní shuttle.


Balíčky a ceny

Pro usnadnění příprav vašeho surfového léta jsme připravili pět jednoduchých balíčků.

1. BED & SURF: 7 700 Kč

 • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji a 7x zapůjčení surfu a neoprenu 

2. BED & SURF & VÝUKA: 9 900 Kč

 • cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 3x surfové lekce a 7x zapůjčení surfu a neoprenu 

3. !!! DOPORUČUJEME!!! - BED & SURF & VÝUKA & SHUTTLE: 10 500 Kč 

 • balíček je připraven především pro úplné začátečníky, cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 3x surfové lekce včetně každodenní dopravy na pláž, 7x zapůjčení surfu a neoprenu 

4. BED & SURF & SHUTTLE: 8 900 Kč

 • tento balíček představuje kompletní servis pro samostatné surfaře, kteří nemají vlastní dopravu. Cena zahrnuje 7x ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji, 7x zapůjčení surfu a neoprenu  a 7x dopravu 

5. BED & SHUTTLE: 5 900 Kč

 • balíček doporučujeme samostatným surfařům bez vlastní dopravy, kteří u nás chtějí být co nejdéle, cena zahrnuje 7x ubytování v pěti až šesti lůžkovém pokoji a 7x dopravu 

Ceny individuálních služeb

 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji: 850 Kč/noc
 • Ubytování ve čtyřlůžkovém pokoji: 650 Kč/noc
 • Ubytování ve společném pokoji pro 5 - 6 osob: 600 Kč/noc
 • Zapůjčení surfu: 350 Kč/den
 • Zapůjčení neoprenu: 800 Kč/týden
 • 3 surfové lekce včetně dopravy na pláž: 2400 Kč + zapůjčení vybavení
 • 5 surfových lekcí včetně dopravy na pláž: 3600 Kč + zapůjčení vybavení
 • Výlet do Biarritz a Hossegoru: 400 Kč/osoba při min. počtu 5 osob
 • Doprava do/z Prahy: 2700 Kč/jedna cesta
 • Využití každodenního shuttle na pláže: 1600 Kč/týden  
 • Surfguide vč. dopravy po plážích: 1200 Kč/den při počtu do 5 osob
 • Doprava z/na letiště v Bordeaux: 1890 Kč/auto
 • Účastníky s vlastní dopravou upozorňujeme, že samotné kurzy jsou vždy od soboty do soboty !!! 

Individuální služby

 • Pokud máte zájem pouze o surfové lekce nebo zapůjčení surfového vybavení, kontaktujte nás na email: crew@surf-trip.cz .


Zeptejte se

Děkujeme za zájem o letní Francii, která má svou nezaměnitelnou atmosféru. Náš domeček už je bohužel plně obsazen. Pokud máte zájem o surfové lekce nebo zapůjčení surfového vybavení, kontaktujte nás na email: crew@surf-trip.cz .