News

 
Adapted kemp na Srí Lance

11. 1. 2020

Surf-trip je partnerem druhého ročníku surfového kempu pro handicapované surfaře, který se uskuteční v březnu na Srí Lance.

Láska k surfingu nezná hranic. Po úspěšném prvním ročníku surf kempu pro handicapované na ostrově Bali se neziskový spolek Adapted (www.adapted.cz) pustil ve spolupráci se Surf-trip.cz do přípravy druhého ročníku, který se uskuteční na Srí Lance. Pro účastníky bude připraveno zázemí nového Sea You Housu, které je hned u pláže, surfová výuka a poznávání Srí Lanky.

Změna destinace byla především kvůli lepšímu přístupu k plážím, intenzity vln a taky možnosti spolupracovat s profesionálním týmem Surf-trip.cz. Protože jsou začátky tohoto sportu náročné, byla opět potřeba vybrat lokalitu, která má teplou vodu a díky ní omezit navlékání se každý den do neoprenu. Navíc fyzická náročnost  a studená voda, ať už pro handicapované, tak i zcela zdravé, nenapomáhají k rychlejšímu postupu zvládnutí základů tohoto sportu. Kemp má za cíl být intenzivní sportovní přípravou, ne relaxačním pobytem. Proto po účastnících vyžadujeme dobrou fyzickou kondici.” za pořadatele spolku Adapted osvětluje Jan Považan.

Na účastníky tak čekají čtyři surfový intruktoři, kteří mají mají zkušenosti s výukovou handicapovaných, ubytování hned u pláže a bazén.

Věříme, že oceán a vlny můžou být ideálním prostředím, jak překonat strach z neznámého a třeba být novým začátkem. Chceme ukázat lidem po úrazu, že vše je jen v nastavení mysli a touze dělat, co vás baví. To je poslání Adapted”, říká reprezentant ČR v Adaptive Surfingu Miloslav Brzák.

Tento pobyt pro handicapované proběhne v termínu 18. - 28. března a je zdarma. A to díky ochotě a spolupráci partnerů Publicis Prague, Adventure Menu a Surf-trip.cz. Pro případné zájemce o kurz je k dispozici posledních pár míst. Zájemnci mohou psát na email honza@adapted.cz. Kapacita je omezena.


Video z minulého ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=B_uwVQdAUZ4
blog comments powered by Disqus