News

 
Informace k aktivitě vulkánu Mt. Agung

26. 9. 2017

Vzhledem k tomu, že jsme na ostrově BALI začali přjímat bezpečnostní opatření týkající se zvýšené sopečné aktivity vulkánu Mount Agung, chtěli bychom Vám předat několik informací a rad.

Ohrožená část ostrova se nachází na severovýchodě ostrova Bali. Lidé v okruhu do 12 km kolem vulkánu byli evakuováni. Naše vila ve vesnici Canggu je na opačné jihozápadní straně ostrova, západně od hlavního města Denpasar, vzdálená od sopky Mt. Agung 70 km. Podle oficiálních informací jsme mimo oblast ohrožení, stejně tak i geologicky

Odkazujeme Vás na stránky Ministerstva zahraničních věcí, které vydalo dne 24.9.2017 oficiální tiskovou zprávu ohledně zvýšené vulkanické aktivity.

Nejaktuálnější informace poskytuje indonéský server Národního úřadu pro řízení katastrof v Indonésii (BNPB), který aktualizuje své webové stránky s příslušnými upozorněními a doporučeními pro potenciálně zasažené oblasti. Na webových stránách www.bnpb.go.id můžete najít každodenní update. Stránky jsou bohužel aktualizovány pouze v indonezštině, takže je potřeba využít překladač v prohlížeči. BNPB je k dispozici i na Twitteru @BNPB_Indonesia, kde přispívají každou hodinu a zároveň také vysvětlují velmi rychle šířící se poplašné zprávy, které jste mohli zaslechnout i v českých médiích. 

Zde najdete mapu oblastí možného postižení případné erupce vulkánu Mt. Agung.

Všechny lety na ostrov i z ostrova v současné době létají bez omezení a bez větších zpozdění. Viz. stránky letiště. Oficiální vyjádření letiště Bali Ngurah Rai Denpasar v anglickém jazyce ke stažení zde

V současné době nemáme další oficiální informace, s případnou aktualizací Vás budeme informovat. 

Otmar Oliva, jednatel CK CZECH SURFblog comments powered by Disqus