Jóga a Surf Sardinie 2021

Schedule
Tour Map
Reviews

Jóga a Surf Sardinie 2021

Základní informace

cena zájezdu: od 7.900 Kč bez letenky
instruktoři: Veronika Ševčíková, Tereza Olivová
doprava: vlastní doprava, letecky
surfové vybavení: v ceně zájezdu
ubytování: dvoulůžkové pokoje v hotelu****
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: paddle board

Dostupné termíny

 

Je nám to moc líto, ale i přes naši snahu o to, aby se jarní pobyty na Sardinii uskutečnily, z důvodu opětovného zpřísňování podmínek pro cestování a z důvodu komplikací v dopravě jsme se rozhodli jarní jógové a surfové pobyty na Sardinii zrušit. Děkujeme za pochopení.

Program

Na tomto výletě vás čeká jen odpočinek uprostřed malebné přírody, procházky po pláži, jóga, surfing nebo paddleboarding, jídlo z typických produktů Sardinie, cappucino k snídani a aperitiv při západu slunce.

V programu jsou čtyři lekce jógy, jedna meditace, možnost individuální konzultace s lektorkou a vydatná lekce surfingu pro začátečníky i pokročilé. Ti, kdo surfovat nechtějí, mohou lekci vyměnit za projížďku na paddleboardu, kterému se budeme věnovat také v případě, že by náhodou nebyly vlny. Výuku surfování mají na starosti místní instruktoři ISA, lekce jsou překládány do češtiny. Dokoupení dalších lekcí nabízíme za zvýhodněnou cenu.

 

Ubytování

Za ideální místo pro čtyři dny aktivního odpočinku jsme vybrali rodinný hotel Raffael**** na západním pobřeží centrální Sardinie, 1,5 hod. jízdy autem od letiště v Cagliari, u města Putzu Idu. Hotel se nachází přímo na břehu písčité divoké pláže, napravo od něj je přírodní městká pláž se dvěma restauracemi, nalevo pak útesy a hned za nimi surfové spoty. Cvičit jógu budeme přímo v hotelu nebo v zahradním altánu uprostřed středomořské přírody, hned vedle relaxačního bazénu. V hotelové restauraci chystají každé ráno snídaně z lokálních produktů a místních farem, večeři je možné dokoupit za 20 EUR/osoba.

Doprava

Nejlevnější letenku si zajistíte sami, a to s některou z nízkonákladových společností. Srovnání letů najdete na Skyscanner. Tuto možnost doporučujeme všem, co chtějí ušetřit na aperitivy a výborná vína. Přímo na letišti Elmas aeroporto pak nasednete na vlak směrem Orestano, lístek za 6,10 EUR koupíte na tomto webu https://www.trenitalia.com.

Na nádraží v Orestanu pro vás pošleme osmimístný mikrobus za cenu 30 EUR/auto/cesta. Druhou variantou je cesta osmimítníým mikrobusem přímo z letiště v Cagliari, cena je 150 EUR/auto/cesta. Vlastní letenku doporučujeme nejen z finančních důvodů, ale také kvůli zážitku hodinové cesty vlakem sardským středozemím.

V případě volby balíčku včetně dopravy poletíte přímou linkou Praha – Cagliari společnosti Smartwings (QS1018 PRG 2 CAG 12:25 – 14:40 a QS1019 CAG PRG 2 15:25 – 17:40). V ceně letenky je pouze kabinové zavazadlo max. 8 kg. Doprava z letiště do Putzu Idu je v případě dopravy s námi zahrnuta v ceně balíčku. V ostatních případech doporučujeme napsat na crew@surf-trip.cz.

Lokalita

Sardinie má typické středozemské podnebí, které se vyznačuje dlouhým, suchým a horkým létem, vlhkou a mírnou zimou. Díky vlivu moře jsou průměrné teploty mírnější v létě i v zimě. Průměrná roční teplota se na Sardinii pohybuje mezi 16 °C a 22 °C, v létě může teplota dosahovat místy až 45°C. Na Sardinii prší převážně v zimních měsících, a to v prosinci, lednu a únoru.

Moře u překrásné pláže Putzu Idu s křemenitým pískem hraje všemi odstíny zelené a modré, které se mění podle denního světla. Mořské dno je zde písčité a vody jsou mělké i desítky metrů. Putzu Idu se nachází na nejsevernějším konci mořské oblasti poloostrova Sinis, těsně pod Capo Mannu, na území San Vero Milis, které je vzdálené asi dvacet kilometrů.

Pokračováním směrem k věži Capo Mannu, známé jako Sa Mora (pochází z poloviny 17. století), potkáme další dvě nádherné zátoky – Sa Figu a Dei Tedeschi. Na druhé straně Capo Mannu jsou pak úchvatné pláže Sa Mesa Longa a Su Pallosu. V celé oblasti se nachází řada vyhlášených surfařských spotů.

Surfovou předpověď najdete zde: https://magicseaweed.com/Sardinia-Surfing/50/ .

Cena

JÓGA A SURF SARDINIE včetně letenky 16.900 Kč
JÓGA A SURF SARDINIE s vlastní dopravou 7.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • letenku a transport z/na letiště (v případě objednávky včetně letenky)
  • 3x ubytování v dvoulůžkových pokojích včetně snídaně
  • 1x surfová lekce + zapůjčení surfového vybavení na celý den / výlet na paddleboardu kolem pobřeží
  • 4x lekce jógy, 1x meditace
  • možnost individuální konzultace s lektorem
  • asistence českého delegáta
  • dárek Surf-Trip.cz
    Chcete si sjednat cestovní pojištění? Čtěte zde.

Pro více informací pište na e-mail crew@surf-trip.cz .

Jóga a její instruktorka

Vždy usměvavá a dobře naladěná Veronika Ševčíková je specialistka na Vinyása jógu, Ashtanga jógu, Power jógu a jógu pro surfaře a sportovce. Jak sama říká, jóga je životní styl, způsob myšlení a chování se k našemu okolí, a především k nám samotným. Je to cesta, kterou má každý jinou, jedinečnou a neopakovatelnou. Na vlastních zkušenostech Veronika ukazuje, jak v těžkých chvílích dokáže jóga pomoci a podržet, jakou radost a vnitřní spokojenost přináší do života. Její lekce jsou plné inspirace a radosti.

Během tohoto pobytu vás Veronika provede základními principy jógové praxe. Co jak dělat a na co si dát pozor. Vysvětlí vám techniku dechu jako nejdůležitější esence jógy. K tomu přidá nácvik základních ásan a samozřejmě nebude chybět závěrečný relax a SANKALPY, způsob, jak si správně přát. Zaměříte se na probuzení ohně agni, který sídlí v oblasti solar plexus, a dokáže spalovat zvýšenou produkci ámy – toxinu, nejen z potravy, ale i ze zadržovaných negativních myšlenek a emocí. Dynamické lekce vás zahřejí, spálí toxiny těla i mysli a nastartují odbourávání tukových zásob. Pomohou postupně formovat tělo, shodit přebytečná kila a cítit se sám se sebou spokojený.

Pobyt je vhodný pro úplné začátečníky, kteří chtějí poznat jógu a vyzkoušet její pozitivní vliv na tělo a mysl, ale na své si přijdou i pokročilí jogíni. Nebude chybět diskuze o očistných technikách a Verčiny ověřené tipy z různých výživových směrů, které jí pomáhají udržovat tělo zdravé a ve skvělé kondici. Důležité je zapamatovat si poznatky z jógového pobytu a vytvořit si svoje vlastní rituály. Nezůstávat ve stereotypech, ale inspirovat se ke své vlastní změně životního stylu. Začněte žít tak, jak si představujete!


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí