News

 
WE SURF - WE HELP!

18. 6. 2017

Velmi nás překvapil a dojal zájem vás všech o pomoc s odstraňováním škod po záplavách na Srí Lance. Proto jsme poslední dva týdny dělali na tom, abychom získali povolení k veřejné sbírce. Teď se to konečně povedlo a my zahajujeme veřejnou sbírku na pomoc Srí Lance! 

Je to více jak 14 dní, co nejen světová, ale také česká média přinesla řadu katastrofických záběrů a snímků ze Srí Lanky, kterou zasáhly historicky nejkatastrofálnější povodně a sesuvy půdy v novodobé historii. Řada z klientů Surf-Tripu, kteří tuto zemi navštívili, v záběrech poznala, že jedna z nejhůře postižených oblastní je právě jih Srí Lanky, kde se nachází Surf-Trip Surfhouse a vesnička, kam se už pět let jezdíme učit surfovat. Díky tomu, že část vesničky leží na kopci, nebyla tato lokalia povodní nijak ohrožena, zato její okolí a místa, kam jezdíme na výlety, bylo divokou vodou zasaženo opravdu ničivě. Celá oblast na sever od města Matara byla několk dní vodní hladinou.

Mnozí z vás nám ihned začali posílat zprávy, zajímali je aktuální informace z oblasti a chtěli naším prostřednictvím pomoci. Na základě toho jsme  na facebookové stránce Surf-Tripu narychlo udělali bleskovou akci s tím, že z každého zakoupeného trička na našem e-shopu půjde 200,- korun na postiženou oblast. Dalších 200,- korun jsme k tomu přidali my.  Tak velkou odezvu solidarity, kterou akce vyvolala, jsme opravdu nečekali. A už vůbec nás nenapadlo, že mnozí z vás si budou chtít nejenom koupit tričko, ale také na pomoc postiženým oblastem zasílat i velmi vysoké finanční částky.

Jsme velice rádi, že po dlouhém úsilí a vyčerpávající komunikaci s Ministerstvem zahraničí, finančním úřadem a bankami, po zápase s časem a celou řadou mezinárodních institucí, nám Krajský úřad ve Zlíně vydal povolení k zahájení oficiální veřejné sbírky na pomoc záplavami a sesuvy půdy postiženým oblastem na Srí Lance. Tato sbírka je časově neomezená. Naším cílem v tuto chvíli není okamžitá,  ale dlouhodobá pomoc se zaměřením na odstraňování následků nejen této, ale i dalších katastrof, které tuto zemi, kam tak rádi jezdíme, postihují. 

Vybrané peníze v této sbírce nebudou určeny pro nějakou státní nebo neziskovou organizaci na Srí Lance, ale peníze půjdou přímo konkrétním lidem, na řešení konkrétího problému a složité životní situace, ať už půjde o finanční pomoc na opravu vodovodu v dané vesnici, nákup potřebného vybavení nebo obnovu zničeného domu.

Mnozí z vás, co s námi na Srí Lance byli, ví, že lidem ve vesnici a okolí přispíváme například na vzdělání jejich dětí nebo jim vypomáháme v nouzi i přesto, že to na Srí Lance často nemáme zrovna  jednouché. I zde ale existují lidé, kteří jsou za pomoc opravdu vděční a potřebují ji i kvůli nedávným záplavám. Prosíme, zapojte se do naší sbírky a dokažte, že umíme nejen surfovat, ale také pomáhat. Děkujeme.

Číslo sbírkového účtu WE SURF – WE HELP na pomoc Srí Lance je: 279858708 / 0300blog comments powered by Disqus