News

 
Surfová příprava v Jeseníkách očima Kristýnky Kovářové

18. 8. 2020

Kristýnka nám shrnula, jak na ni působil první týden projektu surfová příprava v Čechách. Surfový pobyt zaměřený na pádlování, surfskate a kondiční cvičení. 

Seděli jsme doma a přemýšleli jsme o tom, jestli se letos dostaneme ještě někam k oceánu. Akorát jsme se vrátili, plní euforie, z úžasného pobytu ze Srí Lanky. Takže pomyšlení, že nikam nevyjedeme na dovolenou, nám dávalo dost zabrat. Pak jsme zjistili, že surf-trip vymyslel letní surfové pobyty v ČR. 

A protože s touhle partou máme už zažité a nikdy nás jejich akce nezklamali, řekli jsme si proč ne. Vůbec jsme netušili, co čekat, ale pádlování, surfskaty a silová příprava zněla jako správná challenge.

A naše očekávání bylo absolutně pokořené! Ubytovaní jsme byli v krásné dřevěné chatě v areálu Kareš. Všechny pokoje byli velké a čisté s vlastní kuchyní a koupelnou. Za domečkem jsme měli chill out zónu, kde jsme se scházeli na silové tréninky, jógu a večerní grilování. Každý den jsme měli doslova narvaný program aktivitami. Každý den jsme zvládli pádlovat, skatovat i cvičit. 

Pádlovat jsme jezdili na vodní nádrž Krásné u Šumperka. Začátky byly dost těžké a bolestivé, ale po 5 dnech jsme najednou všichni zvládli odpádlovat dvojnásobek než doposud. Zlepšili jsme techniku a nic nás nebolelo. Pádlovat jsme chodili i do chovného rybníka hned vedle areálu, kde jsme bydleli. Voda byla tak čistá, že jsme viděli až na dno a taky dost ledová! Ale to jsme si v tom vedru víc, než užívali! Adam se Špáťou nám dali lekci záchranářství, jako mají oceánští plavčíci, za to ještě jednou velké díky! Bylo to skvělé! 

Jízda na surfskatech byla další část, která nás všechny pohltila víc, než jsme sami očekávali. Vítek se Špáťou nám vysvětlili všechno od základu až po jízdu v bowlu. Na skatech většina z nás předtím nikdy nestála a na konci pobytu si 80% z nás zkusilo i jízdu v bowlu! Což pro mnohé byla výhra! 

Další částí byly tréninky, které u nás vedl trenér Michal. Naučil nás skvělé techniky dýchání, pro surfaře ideální na protažení mezižeberních svalů. A samozřejmě nám dal i pěkně do těla, ať žijou angličáky. Na co rozhodně nesmím zapomenout, jsou přednášky na důležitá témata (oceán, surfová výbava a etiketa na vlnách). Tyto přednášky jsme si připravovali sami a zase naše znalosti posunuly o něco dál.

Ve středu byla očekávaná Jagermeister párty a opékání špekáčků. Co k tomu dodat, tenhle večer rozhodně nezklamal, jedlo se, pilo se a tancovalo do brzkých ranních hodin. Když jsme měli čas, zajeli jsme si na výbornou kávu do kavárny Pikola uprostřed Šumperku. Kavárna byla okouzlující s úžasnou obsluhou, přátelskou atmosférou, a hlavně s vynikající kávou. A když celý týden odběhl, vzala nás Lenička na výlet do hor. I přesto, že byla silná mlha, udělala nám Lenička skvělou exkurzi, co kde najdeme až bude vidět. 

Myslím, že tenhle camp splnil veškerá očekávání dokonce i převýšil. Velké díky Surf-tripu, že nás nenechali v létě sedět doma a dali nám zase pár dní svojí skvělé energie, spoustu kvalitních lekcí a znalostí! 

Děkujeme! 

P.S. Byl tam i Batman s Robinem! No, kdo může říct, že byl týden s touhle dvojkou! blog comments powered by Disqus