Surf adventure Pinang

Schedule
Tour Map
Reviews

Surf adventure Pinang

ZÁKLADNÍ INFORMACE

cena zájezdu:  44.900 Kč bez  letenky
instruktoři: Martin Špatenka nebo Otmar Oliva
doprava: vlastní doprava
země: Indonésie
surfové vybavení: v ceně k zapůjčení v Praze včetně board bagu
ubytování: stylové ostrovní plážové bungalovy
pojištění: ke sjednání zde
doplňkové aktivity: šnorchlování, potápění, kayking, opalování, rybaření

Dostupné termíny

 

Toto surfové dobrodružství plánujeme  v historii naší surfové CK jen jednou, chcete-li ho zažít, tak na další termín nečekejte. Kapacita pobytu je 10 – 12 surfařů.


SURF ADVENTURE PINANG

Představujeme exkluzivní zážitek pro malou skupinu surfařů s odvahou vyrazit do odlehlých části Indonésie na donedávna opuštěný ostrov Pinang, na kterém v posledních dvou letech vybudovala parta čtyř Čechů stylové ubytování a zázemí. Otík Oliva s Kubou Uksou to loni otestovali a letos tam s klidným srdcem vezmeme i vás! Vlny, ostrov, surfing, západy slunce, ubytování i jídlo, to všechno za tu dlouhou cestu (viz. níže) stojí.


LOKALITA

Ostrov Pinang se nachází u Západní Sumatry a je součástí turisty dosud neobjeveného souostroví Banyak. Ostrov je dokonalým únikem od civilizace a každodenního pracovního shonu. Pobyt doporučujeme všem, kdo už trochu surfují, nesnáší davy, vydrží na dovolené bez nočních mejdanů a zvládnou pár dní klidu od káviček, veganských dortíčků a dalších lákadel hipsterských kaváren.

UBYTOVÁNÍ

Přímo mezi palmami, hned u písečné pláže, je nově vybudováno několik stylových chatiček a krásných bungalovů s různými konfiguracemi ubytování. Počítejte s tím, že vzhledem k limitované kapacitě ostrova (12 osob), nedokážeme zajistit všem párům úplné soukromí stejně tak, jako každému jednotlivci single postel. V bungalovech jsou moskytiéry, ručníky, povlečení a internet. Každodenní úklid je samozřejmostí.

SURFING

Oblast souostroví Banyak patří k surfaři zapomenuté částí světa i přesto, že navazuje na velmi populární surfovou oblast ostrova Nias a souostroví Mentawais. Boduje velmi kvalitními vlnami bez dalších surfařů. Hlavní surfová sezóna je zde od března do konce listopadu. Přímo u ostrova je vlna pro velmi pokročilé surfaře, která funguje za velkého swellu.

My budeme nejčastěji surfovat v zátoce „Bay of Plenty“, která je vzdálena patnáct minut plavby lodičkou, případně na vzdálenějších spotech Turtles, Cobras či Treasure Island. Ty jsou dostupné i pro surfaře z dalších ostrovů. Celkem je v oblasti 12 spotů, které fungují v závislosti na směru swellu.

Pobyt nedoporučujeme úplným začátečníkům, vydat by se sem měli jenom ti, kdo už mají zkušenost se surfováním na „line – upu“ a s jízdou v čistých vlnách. Nesurfující doprovod či začátečník si zde kromě ostrova užije i šnorchlování a objevování krás na paddle boardu nebo kayaku.

Na tomto pobytu neděláme surfové lekce, v ceně balíčku jsou služby surfového guida a ISA instruktora Surf-Trip pro potřeby individuálního coachingu. Budeme moc rádi, když je využijete!

PODNEBÍ

Tropické podnebí je charakteristické silným sluncem a občasnou bouřkou, která přichází především v noci. Před odjezdem dostanete seznam doporučených věcí, aby vám na ostrově nic nechybělo. V podstatě toho zas tak moc nepotřebujete, teplota vody je kolem 30°C, stačí plavky, board shortky a lykra.

STRAVOVÁNÍ

V ceně pobytu je snídaně, oběd a večeře, kterou připravují místní obyvatele ostrova. Cena zahrnuje i pitnou vodu, čaj, kávu a ovoce. Na místě je možné zakoupit pivo a soft nápoje.

 


DOPRAVA  A TERMÍN

Vzhledem k odlehlosti místa je potřeba přílety a odlety pečlivě naplánovat. Nejbližší mezinárodní letiště je Medan, kam létají letecké společnosti Qatar, Turkish Airlines nebo Etihad. Na letišti Medan se musí účastníci potkat 23.října. Následující ráno, 24. října, bude následovat hromadný přesun ranním lokálním letem na letiště Singkil. Odlet zpět do Medanu bude bude 4.11. dopoledne

Další doprava autem a lodí ostrov Pinang je již v ceně pobytu. Aktuální cena letenek Praha/Vídeň – Medan se pohybuje kolem 22 – 24 000,- Kč za zpáteční let. Cena lokálního letu Medan – Singkil je kolem 1 500,- Kč za zpáteční let. Prosíme, dbejte zvýšené pozornosti při nákupu letenek a před jejich nákupem si s námi potvrďte jejich itinerář na crew@surf-trip.cz


BOOKING

Vaše rezervace se stává závaznou až po zaplacení  zálohy ve výši 50% ceny pobytu. Na zálohu se vztahují storno podmínky naší CK, které jsou uvedeny ve všeobecných podmínkách. Doporučujeme sjednat pojištění STORNA pobytu, více zde .

V případě dotazů nás kontaktujte na crew@surf-trip.cz nebo na čísle Otíka Olivy 776 00 11 09 .


CENA

Balíček v ceně 44.900 Kč a zahrnuje: 

 • celý ostrov jen pro naši skupinu
 • letištní transfer z letiště Gunung Sitoly na ostrov Pinang a zpět
 • 11 nocí ubytování ve sdílených bungalowech s každodenním úklidem
 • plnou penzi, pitnou vodu, kávu, čaj, ovoce
 • každodenní transfery na surfové spoty Bay of Plenty
 • dva surfové transfery na vzdálenější spoty na ostrov Bangaru
 • zapůjčení surfu na celou dobu pobytu, který bude k vyzvednutí před odletem v Praze
 • internetové satelitní připojení 4G
 • zapůjčení padleboardu, kajaku, rybaření
 • surfové fotky z pobytu
 • služby místního surfového guida a českého intruktora Surf-Trip

Cena nezahrnuje: 

 • letenku Praha/Vídeň – Medan a Singkil
 • náklady na předpravu surfů (společnosti Qatar, Etihad přepravují zdarma)
 • individuální cestovní pojištění a pojištění STORNA
 • alkoholické nápoje a soft drinky
 • další extra výlety na místě

VYBAVENÍ

Nemáte-li vlastní surfové vybavení, můžete si jej zdarma zamluvit v naší půjčovně. Rádi vám poradíme s jeho výběrem. Doporučujeme také tzv. botičky do vody, a to nejen z důvodu surfování, ale také šnorchlování. Ohledně botiček, dopravy surfů, pomoci s výběrem a dalších doporučení nás kontaktujte na crew@surf-trip.cz .


Související články


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli